VoleybolunAdresi.com

Voleybolun Unutulmazları ” Biz Takımı ” 699- Şevket Günay

Voleybolun Unutulmazları ” Biz Takımı ” 699- Şevket Günay

1952 yılında Karacabey’de doğdum. Eğitim öğretim hayatımı Bursa’da tamamladım. Sırasıyla; Davutkadı İlkokulu, Çelebi Mehmet Ortaokulu ve Bursa Ticaret Lisesi’ni bitirdim. Ardından Bursa Ticari İlimler Akademisi İşletme Bölümü’nden mezun oldum.

Mesleki olarak turistik bir işletmede halen genel müdür olarak çalışmaktayım.
Sebile hanım ile evlendim Leyla ve Hülya adlarında iki kızım var. Halen Bursa ili, Nilüfer ilçesi, Altınşehir mahallesinde yaşamımı sürdürmekteyim.

Spor özgeçmişime gelince; 1983-1997 yılları arasında il ve ulusal voleybol hakemliği, farklı yıllarda voleybol il hakem kurulunda üyelik, genel sekreterlik, A klasmanı gözlemciliği, 1996-2011 ve 2012-2017 yılları arasında il spor temsilciliği, 1996-2000 arası TVF MHK üyeliği, Bursa Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Dernek Başkanlığı, üç yıl Türkiye Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyon Başkanlığı olarak sayabilirim.

28 yıl zevkle voleybola hizmet vermeye çalıştım. Bu sporunun gelişmesi, sporcu ve kulüp sayısının artması, hakem ve gözlemcilik müesseselerinin tüm Türkiye’de örgütlenerek bir çatı altında toplanmasını, bu sayede bilgi, beceri ve sosyal aktivitelerini geliştirmeleri ve paylaşmaları adına uzun yıllar arkadaşlarımızla birlikte uğraş verdik. Voleybol sayesinde birçok dostum ve arkadaşım oldu.

Voleybol sporuna olan sevgim ve bağlılığım nedeniyle ilimizde voleybol sporunun gelişmesi, sporcu ve kulüp sayısının arttırılması, hakem ve gözlemcilik müesseselerine saygınlık kazandırılması için bilgi ve tecrübelerimi sporculara, kulüplerimize, okullarımıza, hakem ve gözlemcilere kanalize etmek en büyük amacımdır.
Voleybol ailesine sevgi ve saygılarımla…

You must be logged in to post a comment Login