VoleybolunAdresi.com

VakıfBank, Dünya Şampiyonası’nda sahneye çıkıyor

VakıfBank, Dünya Şampiyonası’nda sahneye çıkıyor

 VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, Çin’in Shaoxing şehrinde düzenlenen FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda üst üste ikinci, toplamda da üçüncü kez dünyanın en büyüğü olmak için sahne alıyor. A Grubu’nda Zhejiang (Çin), Volero Le Cannet (Fransa) ve Minas Tenis Clube’le (Brezilya) mücadele edecek olan sarı-siyahlılar, ilk maçında Zhejiang’la yarın TSİ 15:00’te karşılaşacak.

 Son dünya şampiyonu VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, Çin’in Shaoxing şehrinde düzenlenen FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda sahne alıyor. Son dünya ve Avrupa şampiyonu apoletleriyle FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda yer alacak olan sarı-siyahlılar, A Grubu’nda Zhejiang (Çin), Volero Le Cannet (Fransa) ve Minas Tenis Clube’le (Brezilya) mücadele edecek. VakıfBank, gruptaki ilk maçında Zhejiang’la yarın TSİ 15:00’te karşılaşacak.

 En iyi oyunumuzu oynayacağız

VakıfBank Başantrenörü Giovanni Guidetti, ”Uzun bir yolculuğun ardından buradaki çalışmalarımızı yaptık. Altı gün içinde üç maç oynayarak, buraya geldik. Çok yoğun bir tempoda mücadele ediyoruz ama VakıfBank olarak biz buna alışığız. Bunun bilinciyle çalışıyoruz. Takım olarak Dünya Şampiyonası’na hazırız. Burada en iyi turnuvalarımızdan birini geçireceğimize eminim. Turnuvada güçlü takımlar var, burada kolay maçlar oynamayacağız. Ama biz VakıfBank’ız ve gücümüzün farkındayız. Fiziksel ve mental olarak şampiyonaya hazır durumdayız” dedi.

Üçüncü kez en büyük olmak istiyoruz

VakıfBank Kaptanı Melis Gürkaynak, ”Çok yoğun bir maç programının ardından buraya geldik. Üst üste maçlar oynadık ve bu maçları kayıpsız geçtik. Takım olarak sezona çok iyi başladık. Ligde ve Avrupa’da kazandığımız maçların ardından şimdi de Dünya Şampiyonası için Çin’deyiz. VakıfBank olarak üçüncü kez dünyanın en büyüğü olmak istiyoruz. Takım olarak tamamen buna konsantre olduk. Çin halkı voleybolu çok seviyor. Burada büyük bir taraftar kitlemiz var ve bize gösterilen ilgi nedeniyle çok mutluyuz. Taraftarlarımızı oynayacağımız maçlara bekliyoruz” dedi.

 Final 9 Aralık Pazar günü oynanacak

Sekiz takımın yer alacağı FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda A ve B gruplarında dörder ekip mücadele edecek. Gruplarda oynanacak üç maçın ardından ilk iki sırayı alan takımlar, adını yarı finale yazdıracak. 8 Aralık Cumartesi günü oynanacak yarı finallerin ardından 9 Aralık Pazar günkü final maçıyla dünyanın en büyüğü belli olacak.

 VAKIFBANK’IN MAÇ PROGRAMI

TARİH                         MAÇ                                       SAAT (TSİ)

4.Aralık Salı                         Zhejiang-VakıfBank                   15:00
5 Aralık Çarşamba      VakıfBank-Volero Le Cannet     09:00
7 Aralık Cuma             VakıfBank-Minas Tenis Clube    12:00

VAKIFBANK SPOR KULÜBÜ KADROSU

NO                  OYUNCU                     POZİSYON

1                      Gizem Örge                 Libero
3                      Cansu Özbay               Pasör
5                      Zhu Ting                      Smaçör
6                      Kübra Akman              Orta Oyuncu
7                      Kelsey Robinson         Smaçör
8                      Melis Gürkaynak        Orta Oyuncu
9                      Ayça Aykaç                 Libero
10                    Lonneke Slöetjes        Pasör Çaprazı
11                    Buket Gülübay            Pasör
12                    Derya Cebecioğlu       Smaçör
15                    Ebrar Karakurt            Pasör Çaprazı
16                    Milena Rasic               Orta Oyuncu
17                    Tuğba Şenoğlu            Smaçör
18                    Zehra Güneş               Orta Oyuncu

You must be logged in to post a comment Login