VoleybolunAdresi.com

VakıfBank dörtte dört yaptı

VakıfBank dörtte dört yaptı

Sultanlar Ligi 4. Haftasında VakıfBank Spor Sarayı’nda oynanan maçta VakıfBank, Galatasaray’ı konuk etti.

VakıfBank: 3 – Galatasaray HDI Sigorta: 0

Salon: VakıfBank Spor Sarayı
Hakemler: Tuncay Kandemir, Mehmet Topal

Setler: 25-23,  25-18, 25-18
Süreler: 31’, 23’, 24′

VakıfBank:  Robinson, Kübra, Cansu, Zhu Ting, Zehra, Lonneke, Gizem (L), Buket, Ebrar, Tuğba, Ayça, Derya

Galatasaray: Leys, Jackson, Nursevil, Hande, Aslı, Meryem, Gizem (L), Buse (L), Dilara, Cansu, Çağla,

Sultanlar Ligi 4. Haftasında VakıfBank Spor Sarayı’nda oynanan maçta VakıfBank, Galatasaray’ı konuk etti. TRT Spor’dan naklen yayınlanan maçı Adana Bölgesi’nden Uluslararası Voleybol Hakemi Tuncay Kandemir ile İstanbul Bölgesi Ulusal Voleybol Hakemi Mehmet Topal yönettiler.

Karşılıklı sayılarla başlayan başta daha fazla hata yapan Galatasaray bir türlü sete istediği oyunu oynayamadan devam etti. Sayı farkını açarak devam eden VakıfBank teknik molaya 12-6 önde girdi. Setin son bölümüne 6 sayı farkla 20-14 önde giren VakıfBank  arka arkaya hatalar yapmaya başladı. Aslı’nı etkili servis turunda 23-22’yi yakalayan Galatasaray devamını getiremedi ve VakıfBank  31 dakika süren seti 25-23 kazanıp maçta 1-0 öne geçti.

VakıfBank 2.sete 3 sayılık seri ile başladı. Galatasaray açılan sayı farkını kapatmakta zorlandı. Teknik molaya VakıfBank 12-5 önde girdi. Sayı farkını azaltan rakibi karşısında setin son bölümüne 20-16 önde giren VakıfBank, seti 25-18 kazanıp maçta 2-0 öne geçti.

Maçın 3.seti de durağan başladı. Teknik molaya 12-6 önde giren VakıfBank, setin son bölümüne de 20-12 önde girdi. Seti 25-18, maçı da 3-0 kazanan VakıfBank 3 puanın sahibi oldu.

Bu sonuçla ligdeki 4 maçında 4. Galibiyetini alan VakıfBank puanını 12,44 yaparak haftayı 2.sırada tamamladı. Galatasaray HDI Sigorta ise 3. Kez sahadan yenilgi ile ayrıldı ve 6,34 puanda kaldı.

Ligin 5. Haftasında VakıfBank deplasmanda Aydın Büyükşehir Belediyespor’la karşılaşacak. Galatasaray ile TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda derbi mücadelesinde Fenerbahçe’ye konuk olacak.

Resimler: Refik Keskin – Savaş Eskigülek – Voleybolaktuel

You must be logged in to post a comment Login