VoleybolunAdresi.com

Üniversitelerarası Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası başladı

Slovenya’nın Koper şehrinde düzenlenen Üniversitelerarası Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve Balıkesir Üniversitesi temsil ediyor.

Üniversitelerarası Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nda Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve Balıkesir Üniversitesi temsil ediyor.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nden Erkeklerde Enes Şafak Sezer/Akay Çalık çifti , Kadınlarda ise İrem Seyhan/Tuğba Özdemir çifti temsil ediyor. Balıkesir Üniversitesi de Kadınlarda Selin Yurtsever/Aleyna Vence çifti mücadele ediyorlar.

Slovenya’nın Koper şehrinde düzenlenen Üniversitelerarası Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi Kadınlar kategorisinde temsil eden Balıkesir Üniversitesi’nden Selin Yurtsever ve Aleyna Vence çifti, yer aldıkları D Grubu’ndaki  ilk maçlarında Almanya’yı 2-0, ikinci maçta Rusya’yı 2-1, son olarak da Slovenya’yı 2-0 la geçerek grup birincisi oldular. 

Selin/Aleyna çifti 24 Temmuz Çarşamba günü oynayacakları Almanya maçını kazandıkları takdirde şampiyonada Çeyrek Final’e yükselecekler. 

Kadınlardaki diğer temsilcimiz Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nden İrem Seyhan/Tuğba Özdemir çifti ise yer aldıkları B Grubu’nda oynadıkları 3 maçı da kaybederek henüz set ve puan alamadılar. İrem/Tuğba çifti gruptaki son maçında Slovenya’nın Maribor Üniversitesi takımı ile klasman maçında karşılaşacaklar.

Şampiyonada ülkemizi Erkekler kategorsinde temsil eden  Enes Şafak Sezer/Akay Çalık çifti  ise yer aldıkları F Grubu’nda Hollanda’nın Wagenngen Üniversite ile oynadıkları maçı 2-0 kazandılar.  Almanya’nın Frankfurt Üniversitesi takımına 2-1 yenilen Şafak/Akay çifti, 3. grup maçında ise Fransa’nın Toulouse Üniversitesi’ne 2-1 yenildiler. Bu sonuçla grubunda 4 puana ulaşan temsilcimiz 24 Temmuz Çarşamba günü klasman maçına çıkacak. 

You must be logged in to post a comment Login