VoleybolunAdresi.com

Türkiye’nin sevgilisi Halkbank

Türkiye’nin sevgilisi Halkbank

Knack ROESELARE – Halkbank ANKARA: 1 – 3

CEV Voleybol Şampiyonlar Ligi A Grubu beşinci maçında Belçika ekibi Knack Roeselare takımına konuk olan Halkbank karşılaşmayı 3-1 kazandı. İkincilikteki yerini korudu.

Salon: Schiervelde ROESELARE
Hakemler: Marc Bloemhard (Hollanda), Harald Sodja (Avusturya)

Knack ROESELARE: James Walsh, Matih Verhanneman, Pieter Coolman, Hendrik Tuerlinckx, Sam Holt, Arno Van de Velde (StjinDejonckhere, Sander Depovere, Ruben Van Hirtum)

Halkbank ANKARA: Faik Samed Güneş, Drazen Luburic, Guillaume Quesque, Furkan Aydın, Michele Baranowicz, Alen Sket (Hasan Yeşilbudak, Alperay Demirciler, Arslan Ekşi)

Setler: 22-25, 25-20, 17-25
Süre: 1.37 (26, 24, 23, 24)

Halkbank’tan Drazen Luburic, oldukça zevkli geçen karşılaşmanın en değerli oyuncusu seçildi. Luburic müsabakayı 28 sayı ile tamamladı.

şampiyon boksör Gülsüm Tatar’ın servisi ile start aldı.

Halkbank, karşılaşmaya iyi hücum yaparak başladı. Drazen Luburic ve Guillaume Quesque yüksek yüzdeli hücum yaptı. Serviste de çok hata yapmayan Halkbank seti 25-22 ile alarak 1-0 öne geçti.

İkinci sete ev sahibi takım defans yaparak başladı. Halkbank hücumlarını direnerek atakta da üstünlük kurdu. Servisleri de yüksek isabette atan Roeselare 18-13’le farkı yakaladı. Blokta da sayı bulan Roeselare 25-20 ile beraberliği yakaladı.

Üçüncü sette Halkbank’ın hücum ve bariz üstünlüğü vardı. Takımın gençleri Furkan, Efe ve Alperay takıma enerji kattı. Skor 19-13’ken maçın Hollandalı hakemi Marc Bloemhard herkesin gözü önünde gelişen ve video challenge ile de belgelenen pozisyonda topu evsahibi takıma vermesi düşündürücüydü. Bir sonraki pozisyonda da Türk takımının hakkı olan topu vermekte zorlandı. Fakat bunlar Halkbank’ın seti 25-17 almasına mani olamadı: 1-2.

Dördüncü setin başında denge vardı. Mavi-Beyazlı takım tüm parametrelerde rakibine üstünlük kurdu. Molada 3-8 Halkbank üstünlüğü vardı. Hiçbir parametrede üstünlüğü rakibine vermeyen, hata da yapmayan Halkbank ANKARA seti 25-19, maçı 3-1 kazanarak ilk deplasman galibiyetini elde etti.

You must be logged in to post a comment Login