VoleybolunAdresi.com

Türkiye-Rusya maçı TRT SPOR’da

Avrupa voleybolunun milli takım düzeyinde en büyüğünün belirleneceği turnuva 31. kez düzenlenecek. 12-29 Eylül tarihlerindeki organizasyonun ev sahipliğini, Fransa (Montpellier, Nantes, Paris), Belçika (Brüksel, Anvers), Slovenya (Ljubljana) ve Hollanda (Amsterdam, Rotterdam, Apeldoorn) yapacak.

Grup karşılaşmalarını Ljubljana kentindeki Arena Stozice’de oynayacak ay-yıldızlılar, ilk maçında 12 Eylül Perşembe günü Rusya ile karşılaşacak. Maçlar TRT Spor’dan yayınlanacak.

Takım sayısının 16’dan 24’e yükseltildiği turnuvada, altışar ekipten oluşan grupları ilk 4 içinde tamamlayanlar, adlarını son 16 turuna yazdıracak. Bu turdan itibaren müsabakalar, tek maç eleme usulüne göre oynanacak.

Yarı final maçlarından biri Fransa’nın başkenti Paris, diğeri Slovenya’nın başkenti Ljubljana’da, 3’üncülük ve final karşılaşması da yine Paris’te yapılacak.

– Türkiye, grup maçlarını Slovenya’da oynayacak

Başantrenörlüğünü Nedim Özbey’in yaptığı A Milli Erkek Voleybol Takımı, ev sahibi ülkelerden Slovenya’nın yanı sıra son şampiyon Rusya ile Belarus, Finlandiya ve Kuzey Makedonya’nın bulunduğu C Grubu’nda mücadele edecek.

Grup karşılaşmalarını Ljubljana kentindeki Arena Stozice’de oynayacak ay-yıldızlılar, ilk maçında  12 Eylül Perşembe günü Rusya ile karşılaşacak. Maçlar TRT Spor’dan yayınlanacak.

Türkiye’nin kadrosu ve grup aşamasındaki maç programı (TSİ) şöyle:

Pasör: Selçuk Keskin, Arslan Ekşi
Pasör çaprazı: Adis Lagumdzija, Metin Toy
Smaç: Burak Güngör, Batuhan Avcı, Yiğit Gülmezoğlu, İzzet Ünver
Orta oyuncu: Vahit Emre Savaş, Faik Samed Güneş, Oğuzhan Karasu, Doğukan Ulu
Libero: Burak Mert, Volkan Döne

12 Eylül Perşembe:
15.30 Türkiye-Rusya
13 Eylül Cuma:
18.30 Kuzey Makedonya-Türkiye
15 Eylül Pazar:
21.30 Türkiye-Slovenya
17 Eylül Salı:
21.30 Türkiye-Belarus
18 Eylül Çarşamba:
21.30 Finlandiya-Türkiye

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir