VoleybolunAdresi.com

Türk Hava Yolları Spor Kulübü, Belçikalı orta oyuncu Freya Aelbrecht ile anlaştı.

Türk Hava Yolları Spor Kulübü, 1990 doğumlu Belçikalı orta oyuncuFreya Aelbrecht ile resmen anlaştı.

13-15 Eylül tarihlerinde İstanbul’da Balkan Kupası’na ev sahipliği yapacak olan Türk Hava Yolları Spor Kulübü, 1990 doğumlu 187 cm boyundaki orta oyuncu Freya Aelbrecht ile anlaştığını duyurdu.

Türk Hava Yolları Genel Sekreteri Ramazan Yıldırım transfer ile ilgili, “Önümüzdeki günlerde, bu sezonki hedeflerimiz arasında yer alan çok önemli bir turnuva bizleri bekliyor. Bu doğrultuda çok çalışıyoruz. Balkan Kupası’nı ülkemize ve Türk Hava Yolları ailesine kazandırarak, yolumuza devam etmek istiyoruz. Freya’nın da takımımıza sezon boyunca katkı sağlayacağına inanıyoruz. Kendisi deneyimli ve başarılı bir isim. Tüm takıma başarılar diliyorum.” dedi.

Foppapedretti Bergamo, RC Cannes gibi Avrupa’nın önemli kulüplerinde forma giyen Aelbrecht, son olarak Japonya’da Kurobe AquaFries takımında görev aldı. Aelbrecht, 2013 yılında Avrupa Ligi’nde takımıyla birlikte gümüş madalya kazandı ve “En İyi Blokör” seçildi. Aynı yıl Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalya kazanan Aelbrecht’in kariyerinde Fransa ve Belçika Ligi şampiyonluklarının yanı sıra İtalya Kupası da bulunuyor. 


You must be logged in to post a comment Login