VoleybolunAdresi.com

THY, Faruk Feray Dzankovic’i yardımcı antrenör olarak teknik kadrosuna kattı.

Türk Hava Yolları deneyimli İtalyan antrenör Marcello Abbondanza’nın ardından, Faruk Feray Dzankovic’i yardımcı antrenör olarak teknik kadrosuna kattı.

Vestel Venus Sultanlar Ligi’nin birinci devresini PTT’yi mağlup ederek, 18 puanla altıncı sırada bitiren Türk Hava Yolları, teknik kadrosuna yardımcı antrenör olarak Faruk Feray Dzankovic’i ekledi.


Voleybola Fenerbahçe altyapısında başlayan ve 7 sene aktif voleybol oynayan Faruk Feray Dzankovic, oyunculuk kariyerine İnegöl Belediyesi ve Beşiktaş’ta devam etti. Oynadığı kulüplerde Türkiye Şampiyonluğu, üst lige terfi etme gibi başarılar yaşadıktan sonra 2014’te profesyonel oyunculuk kariyerini noktaladı. 2014-2018 sezonlarında Fenerbahçe A Kadın Voleybol Takımı’nda yardımcı antrenör pozisyonunda görev alan genç çalıştırıcı, bu sürede Türkiye Kupası Şampiyonluğu, Lig Şampiyonluğu ve Şampiyonlar Ligi üçüncülüğü gibi önemli başarılar yaşadı. 2018-2019 sezonunda Polonya ekibi Chemik Police’de yardımcı antrenörlük yapan Dzankovic, ardından Nilüfer Belediyespor’a transfer oldu. 2019-2020 Vestel Venus Sultanlar Ligi’nin devre arasına kadar burada görev aldıktan sonra, sözleşmesini kulüple karşılıklı feshederek Türk Hava Yolları ile anlaştı.


Faruk Feray Dzankovic transferiyle ilgili olarak, “Adı gibi kendisi de çok büyük olan Türk Hava Yolları ailesine katıldığım için çok mutluyum. Takımımızla beraber çalışmalara başlamak için sabırsızlanıyorum. İnşallah sezonu bütün hedeflerimize ulaşmış bir şekilde bitiririz.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login