VoleybolunAdresi.com

THY, CEV Challenge Cup 2020 Basın Toplantısı gerçekleşti

Türk Hava Yolları Kadın Voleybol Takımı’nın yarın CEV Challenge Kupası 16’lı final turu ilk maçında İspanya’nın Ibsa CV CCO 7 Palmas takımı ile karşılaşacağı müsabaka öncesi basın toplantısı gerçekleştirildi.

Türk Hava Yolları Kadın Voleybol Takımı’nın CEV Challenge Kupası 16’lı final turu ilk maçında İspanyol temsilcisi Ibsa CV CCO 7 Palmas takımı ile yarın karşılaşacağı müsabaka öncesi basın toplantısı gerçekleştirildi. 

Düzenlenen basın toplantısına Türk Hava Yolları (THY) Takımı’nın başantrenörü Marcello Abbondanza, takım kaptanı Aneta Havlickova, Ibsa CV CCO 7 PALMAS takımı başantrenörü Pedro Pablo Lanero, takım menajeri Danny Lopez ve takım kaptanı Saray Manzano katıldı. 

Yarınki maç için oldukça heyecanlı olduğunu söyleyen Türk Hava Yolları (THY) Takımı’nın baş antrenörü Marcello Abbondanza, “Yarınki maç için çok heyecanlı ve mutluyum. Avrupa kupalarında olmayı özledim. Bu benim için yeni bir macera. Takımımın yarın göstereceği performansı merakla bekliyorum. Hedefimiz her zaman kazanmak. THY olarak, ilk defa Challenge Cup oynayacağız. Rakipleri daha tanımıyorum, maç maç analiz ediyorum. Her ülkenin bu kupa için en iyi olan takımı yer alıyor.” şeklinde konuştu.

Yarın zor bir maç oynayacaklarını ve kazanmak istediklerini ifade eden takım kaptanı Aneta Havlickova, “Takım olarak bu maçın ve diğer maçların önemini biliyoruz. Bu Türk Hava Yolları’nın (THY) ilk Avrupa macerası olacak. Kolay olmayacak, zor olacak ama savaşacağız. Tek bir hedefimiz var, o da kupayı evimize getirmek.” diye konuştu. Türkiye’de olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Ibsa CV CCO 7 Palmas takımı baş antrenörü Pedro Pablo Lanero ise “Burada olmaktan çok mutluyum, her şey yolunda. Kendi ligimizi de Türkiye voleybol ligi seviyesine getirmek istiyoruz. Burada olmaktan heyecanlıyız. Önemli bir takım ile oynayacağız. Yarın umarım iyi bir voleybol oynarız, bol şans diliyorum. Bizi buraya davet ettikleri için çok teşekkür ederiz. Marcello ile tekrardan buluştuğum için de mutluyum” ifadelerini kullandı. Saray Manzano ise burada olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Yarın umarım iyi bir voleybol oynarız” dedi.


You must be logged in to post a comment Login