VoleybolunAdresi.com

Tayfa 12 Kayseri’de iz bıraktı

Son üç sezonun Play Off gediklisi Solhan Spor, bu sezon Kayseri’de yapılan Play Off Yarı Finallerinden ileri gidemedi ancak Solhan Spor taraftar grubu Tayfa 12, gönüllerde taht kurdu.

Üst üste üç sezon Play Off Yarı Finallerine yükselerek başarısını istitkrarlı bir şekilde devam ettiren Bingöl temsilcisi Solhan Spor,  bu sezon Kayseri’de düzenlenen Play Off Yarı Final müsabakalarında da adından bahsettirmeyi başardı.

Üç gün boyunca sadece takımına destek veren, hiç bir olumsuz davranış sergilemeyen, sezon boyunca devam ettirdikleri ‘Salonu Temiz Bırak’ sosyal sorumluluk projesini Kayseri’de de devam ettirerek, maçtan sonra salonlarda kendilerine ait hiç bir kirlilik bırakmayan ve 600 kilometrelik yoldan gelerek son topa kadar takımına destek veren Tayfa 12 taraftar grubu ile YRarı Finallere damga vuran yine Solhan spor oldu.

Sezon boyunca iç sahada maçlarında Solhan Spor Salonu’nun kapasitesinin 3-4 katı üstünde bir katılımla ilçedeki voleybol aşkının salonlara sığmayacağını kanıtlayan taraftarlar, özellikle Tayfa12 grubunun yoğun katılım sağladığı yaklaşık 300 kişilik taraftar grubu ile Kayseri Atatürk Spor Salonu’nda, tüm kulüplerin imrenerek baktığı bir tablo oluşturdu. 

Solhan Spor taraftarı sezon başından beri maç sonunda gerek Solhan da, gerekse deplasmanda tribünlerdeki maç esnasında oluşan çöpleri toplama geleneğini Kayseri’de de sürdürdü. 

Solhan Spor taraftarı Tayfa12’nin hiç kimsenin uyarısı olmadan salonu temizlemeleri Kayseri’de bulunan tüm voleybol severlerin takdirini kazandı. 
Her ne kadar bu sezon da Efeler Ligi hedeflerine ulaşamasalar da muhakkak bir gün olacak umuduyla bu sezonu noktalayan Solhan Spor ve Tayfa 12’ye voleybola kattıkları güzellikler sebebiyle teşekkür ederiz.

Voleybol Aktüel

You must be logged in to post a comment Login