VoleybolunAdresi.com

Spor Toto Şampiyonlar Kupası, üst üste ikinci kez Eczacıbaşı VitrA’nın

2019 Spor Toto Şampiyonlar Kupası, üst üste ikinci kez VakıfBank’ı mağlup eden Eczacıbaşı VitrA’nın oldu.

İzmir Atatürk – Vestel Venus Spor Kompleksi’nde oynanan karşılaşmanın biletleri günler öncesinden tükenirken, üstünlüğünü ortaya koyan Eczacıbaşı VitrA, rakibini 3-2 yenerek sezonun ilk kupasını kazandı.

Eski adı Şampiyonlar Kupası olan organizasyonda turuncu beyazlılar, daha önce üç kez (2010/2011, 2011/2012, 2017/2018) şampiyonluklarını ilan etmişti.

Karşılaşmaya her iki takım oyuncuları, “6 Ekim Dünya Serebral Palsi Günü” kapsamında, konunun önemine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla pankartlarla çıktı. 

Spor Toto Şampiyonlar Kupası’nı ikinci sırada tamamlayan VakıfBank’a madalyalarını TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Mert Üçoklar, TVF Yönetim Kurulu Üyesi Salih Yıldız ile TVF Danışmanı Neslihan Demir Güler, şiltini ise; İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu verdi.

Spor Toto Şampiyonlar Kupası’nı şampiyon olarak tamamlayan Eczacıbaşı VitrA’ya madalyalarını TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, TVF Asbaşkanı Suat Güler ile TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu, şampiyonluk kupasını ise; Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik ile TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ verdi.

Spor Toto Şampiyonlar Kupası’nın en değerli oyuncusu (MVP) seçilen Eczacıbaşı VitrA’dan Tijana Boskovic‘e ise ödülünü TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ verdi.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir