VoleybolunAdresi.com

Selin/Aleyna Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nda Yarı Final’de

Slovenya’nın Koper şehrinde düzenlenen Üniversitelerarası Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden Balıkesir Üniversitesi’nden Selin Yurtsever, Aleyna Vence çifti Yarı Fianl’e yükseldi.

Slovenya’nın Koper şehrinde düzenlenen Üniversitelerarası Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden Balıkesir Üniversitesi’nden Selin Yurtsever, Aleyna Vence çifti Yarı Fianl’e yükseldi.

Slovenya’nın Koper şehrinde düzenlenen Üniversitelerarası Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi Kadınlar kategorisinde temsil eden Balıkesir Üniversitesi’nden Selin Yurtsever/Aleyna Vence çifti Çeyrek Final’de Litvanya’nın Vytautas Magnus Üniversitesi takımı ile karşılaştı.

Maçı 21-16, 16-21 ve 16-14’lük setlerle 2-1 kaybeden temsilcimiz, mağluplar bölümünden turnuvaya devam etti. Mağluplar bölümünde Almanya’dan Köln Üniversitesi ile karşılaşan Selin/Aleyna çifti 10-21, 21-18 ve 9-15’lik setlerle maçı 2-1 kazanarak Yarı Final’e yükseldi. Balıkesir Üniversitesi Yarı Final’de 26 Temmuz Cuma günü Polonya’dan Varşova Üniversitesi ile karşılaşacak.  Selin/Aleyna çifti maçı kazandığı takdirde Vytautas Magnus Üniversitesi (Litvanya) – Viyana Üniversitesi Yarı Finali’nin galibi ile Altın Madalya için karşılaşacak.
Kadınlar kategorisindeki diğer temsilcimiz Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nden İrem/Tuğba çifti ise günün klasman maçlarının ilkinde İsviçre’nin BSE Üniversitesi takımı ile karşılaştılar.  Maçı 21-19 ve 21-19’luk setlerle 2-0 kazanan İrem/Tuğba  günün ikinci maçında ise Avusturya’dan Graz Üniversitesi ile karşılaştılar. Maçtan 21-17, 12-21 ve 8-15’lik setlerle 2-1 mağlup ayrılan temsilcimiz, turnuvayı 23 takım arasında 14.sırada tamamladı.
Şampiyonada ülkemizi Erkekler kategorisinde temsil eden Manisa Celal Bayar Üniversirtesi’nden Enes Şafak Sezer/Akay Çalık çifti  ise 25 Temmuz Perşembe günü Slovenya’nın Maribor Üniversitesi takımı ile karşılaştı. Maçtan 21-19, 17-21 ve 10-15’lik setlerle 2-1 mağlup ayrılan temsilcilerimiz, turnuvayı 14. Sırada tamamladı.
Voleybol Aktuel

You must be logged in to post a comment Login