VoleybolunAdresi.com

Selin/Aleyna Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nda Çeyrek Final’de


Slovenya’nın Koper şehrinde düzenlenen Üniversitelerarası Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve Balıkesir Üniversitesi temsil ediyor.

Slovenya’nın Koper şehrinde düzenlenen Üniversitelerarası Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi Kadınlar kategorisinde temsil eden Balıkesir Üniversitesi’nden Selin Yurtsever/Aleyna Vence çifti günün ilk maçında Leipzig Üniversitesi (Almanya) ile karşılaştı. Karşılaşmayı 21-13 ve 21-18’lik setlerle 2-0 kazanan temsilcilerimiz, ikinci tura yükseldi. 

Selin/Aleyna çifti ikinci turda  Petro Mohyla Black Sea Üniversitesi (Ukrayna) takımını 21-15 ve 26-24’lük setlerle geçti ve  Çeyrek Final’e yükseldi.Selin/Aleyna çifti Çeyrek Final’de Litvanya’nın Vytautas Magnus Üniversitesi takımı ile 25 Temmuz Perşembe günü karşılaşacak.
Kadınlar kategroisindeki diğer temsilcimiz Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nden İrem/Tuğba çifti ise klasman maçlarının ilkinde Slovenya’nın Marbor Üniversitesi takımı ile karşılaştılar.  Maçı 21-16, 12-21 ve 9-15’lik setlerle 2-1 kazanan İrem/Tuğba ilk galibiyetlerini aldılar. Temsilcilerimiz 25 Temmuz Perşembe günü İsviçre’nin BSE Üniversitesi ile 13-24 klasman maçlarına devam edecek.
Şampiyonada ülkemizi Erkekler kategorsinde temsil eden Manisa Celal Bayar Üniversirtesi’nden Enes Şafak Sezer/Akay Çalık çifti  ise klasman maçlarının ilkinde Hırvatistan’ın Zagreb Üniversitesi takımı ile karşılaştı. Maçtan 21-15 ve 21-12’lik setlerle 2-0 galip ayrılan temsilcilerimiz, klasmanda üst sıralar için yükselişini sürdürdü. Şafak/Akay çifti 25 Temmuz Perşembe günü Slovenya’nın Maribor Üniversitesi takımı ile klasman maçlarına devam edecek. 

You must be logged in to post a comment Login