VoleybolunAdresi.com

Şampiyonlar sahne alıyor,”2018 Spor Toto Şampiyonlar Ligi finali “

Şampiyonlar sahne alıyor,”2018 Spor Toto Şampiyonlar Ligi finali “

 2018 Spor Toto Şampiyonlar Ligi finali öncesinde düzenlenen Basın Toplantısı, Maliye Piyango ile Halkbank ANKARA takımlarının antrenör ve kaptanlarının katılımı ile Ankara’da yapıldı.

Karşılaşma, yarın (9 Ekim, Salı) Başkent Voleybol Salonunda oynanacak ve saat 18:00’de start alacak. Mücadele TRT Spor’dan naklen yayınlanacak. Finalde Halkbank Lig Şampiyonu, Maliye Piyango Türkiye Kupası finalisti olarak yer alacak.

Toplantının açış konuşmasını yapan Türkiye Voleybol Federasyonu As Başkanı Ahmet Göksu iki takıma başarılar dileyerek, “Hak eden kazansın” dedi.

Basın toplantısında katılımcılarının görüşleri şöyle:

Burutay Subaşı (Halkbank Kaptanı)

Öncelikle 2018-2019 voleybol sezonunun hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bütün oyuncu arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

Takım olarak Dünya Şampiyonası nedeniyle geç toplandık. Bununla birlikte tüm çalışmalarımızı yaptık. Biz hazırız. Hak edenin kazanacağı, adil bir maç olsun. Umarım, bütün Ankara seyirci de bu güzel maçı izler.”

 Alberto Guiliani (Halkbank Antrenörü)

Öncelikle geçen sene elde ettiğimiz başarılarla Süper Kupa’yı oynamamıza Halkbank Kulübünün teknik heyet ve oyuncularına teşekkür ediyorum.

Bu kupaya istediğimiz gibi hazırlamadığımızı söyleyebilirim. Ancak bunu bir bahane olarak ileri sürmek istemiyorum. Bu kupayı kazanmak için gerekli bütün enerjiyi sarf edeceğimizi şimdiden belirtmek istiyorum.”

Halil İbrahim Yücel (Maliye Piyango Kaptanı)

“Öncelikle yeni sezon hayırlı olsun. Kulübümüz ve bizim için çok önemli kupa. Hazır olduğumuzu düşünüyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapacağız. Halkbank’a da başarılar diliyorum. Onlar güçü bir takım. Bunun farkındayız. Kupayı almak için sahada elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

Serdar Uslu (Maliye Piyango Başantrenör)

Sezon hayırlı olsun. Bizim açımızdan yeni bir başlangıç diye düşünüyorum. inşallah bunun devamını getirir. Bu finallere inşallah daha fazla katılım sağlayabiliriz.

Sezon başı olduğu için takımların hazırlık devreleri önem taşıyor. Bizim de dünya şampiyonasında olan bazı oyuncularımız vardı. Ancak, Halkbank bize göre bu konuda biraz daha dezavantajlı. Rakibimiz Halkbank çok değerli bir takım. Halkbank, Ziraat Bankası, Maliye Piyango, Ankara’ya değer katan en önemli markalar.

Çünkü Şampiyonlar Ligi’nde temsil eden, daha önce şampiyonalar liginde final oynama başarısını göstermiş, dünyanın en iyi oyuncularını burada misafir etmiş bir kulüp. Çok öneli organizasyon yeteneğine sahip bir takımdan bahsediyoruz. Biz de elimizden geldiği kadar, imkanlarımız ölçüsünde Avrupa’da elimizden geleni biz de yapmaya çalışıyoruz. İnşallah her iki camia da bundan sonra Türkiyemizi, şehrimizi en iyi şekilde voleybol adına temsil etmeye devam edecektir.

Bu önemli kupada elimizden gelenin en iyisini yapacak, sonucunu hep beraber göreceğiz.”

You must be logged in to post a comment Login