VoleybolunAdresi.com

Ramazan Yıldırım, ” Genel olarak performanstan memnunum.”  

Ramazan Yıldırım, ” Genel olarak performanstan memnunum.”  

Türk Hava Yolları Spor Kulübü Genel Sekreteri Ramazan Yıldırım, World Of Volley sitesine verdiği röportajda takımın ilk yarıdaki performansını değerlendirdi.

1.THY şu anda Sultanlar Ligi’nde altıncı sırada. Bu sezon takımın performansını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Kuruluşumuzun 3. yılında Sultanlar Ligi’nde mücadele ediyoruz.. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı ve aynı zamanda Türk Hava Yolları Spor Kulübü Başkanı olan Sayın İlker Aycı’ya teşekkür ederiz. Kendisi çok iyi bir spor takipçisi. Voleybol branşını da seviyor ve destekliyor. İlk yarıyı iyi bir performans göstererek 6. Sırada bitirdik.. Genel anlamda takımın performansından memnunum..

Her şey planladığınız gibi gidiyor mu?
Herşey planladığımız gibi gidiyor.. Takımın yarısı geçen seneki kadromuzdan, diğer yarısını bu sene takviye yaptık. Gençlerle tecrübeli oyuncularımızı lige hazırladık. Hedefimiz Avrupa Kupalarına katılmak, bunu başaracak gücümüz var..

 

3Bu sezon THY ne kadar ileri gidebilir?
Lig de yeni olmamıza rağmen ilk 4’e girebilecek bir kapasitemizin olduğuna inanıyorum…

Elit bir ligde Eczacıbaşı, Vakıfbank, Galatasaray, Fenerbahçe gibi güçlü takımlara karşı oynamak nasıl bir duygu?

Sultanlar Ligi gerçekten dünyanın en iyi liglerinden biri.. Güçlü takımlara karşı oynamak eğlenceli ve bizi geliştiriyor..

Bahsedilen takımlardan daha iyi olmak için neye ihtiyaç duymanız gerektiğini fark ettiniz mi?

Zaman, para ve sabır gerekiyor. İyi bir altyapı için yapılanma sürecindeyiz..
Türk Hava Yolları istediği oyuncuyu alabilir, büyük bütçeler ayırabilir ama bu bize anlamlı gelmiyor.. Dünyanın en iyi oyuncularını almak yerine, dünyanın en iyi oyuncularını yetiştirmek bizim öncelikli tercihimiz. Yeni yıldızlar ve değerler yaratarak voleybola hizmet etmek istiyoruz.
Örneğin liberomuz Berin Yıldırım 2 sene önce, 17 yaşında takımımız 3. Ligdeyken formamızı giydi.
Geçen sene 2. ligde oynadı ve önemli sorumluluklar aldı. Bu sene Sultanlar Ligi’nin ilk yarı sonucunda “En İyi Libero” seçilerek Rüya Takıma girmeyi başardı. Gelişimi görmek bize umut veriyor.

 

You must be logged in to post a comment Login