VoleybolunAdresi.com

Özel Haber; Bursa Büyükşehir’in Genç Sultanları Geliyor

Bursa Büyükşehir Belediyespor, 2 sezon önce noktayı koyduğu Sultanlar Ligi sonrası, kendi bünyesindeki oyuncularla, yeniden lig heyecanına başlıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol takımı, Sultan Ligi’ndeki isim hakkını Aydın Büyükşehir Belediyespor’a devrettikten sonra, alt yapısındaki oyuncuları başta Nilüfer Belediyespor olmak üzere Türkiye’deki çeşitli kulüplere göndermişti.

Ancak elinde kalan mini, midi, minik, yıldız oyuncular ile birlikte kız voleybolunda çalışmalarını sürdüren Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, başkan Ali Nur Aktaş’ın talimatları sonrasında yeniden ligde boy göstermenin hazırlığını yapıyor.

Yeşil beyazlıların, kendi alt yapılarından yetiştirdiği genç oyuncularıyla oluşturduğu, 14 ile 17 yaş grubundaki sporcuların oluşturduğu takımla 2.Lig’e yükselebilmek için ter dökecek. Bölgesel Lig’de bu sezon mücadeleye başlayacak olan Büyükşehir’in Sultanları, iki etapta oluşan maçlar sonrasında, lig hedefine bir kez daha ulaşmak istiyor.

Bursa Büyükşehir Belediyespor’da voleyboldan sorumlu yönetici olan Murat Mestan, “Alt yapıda kızlarımızın çalışmaları aralıksız olarak sürdürüyorduk. Başkanımız Ali Nur Aktaş’ın ailelerle yapmış olduğu sohbette söylediği gibi genç sultanlarımız Bölgesel Lig maçlarıyla yeniden heyecan yaşatacak” diyerek şöyle devam etti:

Altyapı oyuncularıyla

“Üst ligde oynarken, kızların voleybol çalışmalarına ilgi gerçekten üst düzeyde oluyordu. Şimdi de kendi bünyemizden çıkan oyuncularımızla birlikte Bölgesel Lig’de mücadeleye başlayacağız. Tabii ki biz kendi bünyemizden çıkan oyuncularla yükselebilirsek yeni sezondan itibaren kendi sporcularımızla mücadele vereceğiz. Önemli olan Bursa’da kadın voleybolunu bir kez daha, Bursalı sporcularla ivme kazandırmak olacaktır. 3 milyona yaklaşan bir nüfusu olan Bursa’dan daha yetenekli sporcuları bularak hem kulübümüze hem de Türk voleyboluna kazandırmak için çaba harcayacağız.”

Özer Özgür, Furkan Uğur, Miray Gürler ve Şevval Pervane’den oluşan antrenörlerin çalıştırdığı kızlar, yeniden Bursa Büyükşehir Belediyespor’u lig mücadelesinde temsil etmenin heyecanını yaşıyorlar. Antrenörler, “Uzun süredir çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Alt yapımızdan yetiştirdiğimiz oyuncularla mücadele edeceğiz. Amacımız iki aşamada yapılacak olan maçlarda başarılı olarak yeniden lige yükselebilmek” şeklinde konuştular.

A.Cemal Ekentok/Voleybolun Adresi

You must be logged in to post a comment Login