VoleybolunAdresi.com

Olympiacos ile Bursa Büyükşehir Belediyespor CEV Challenge Cup W finallerinde

Olympiacos ile Bursa Büyükşehir Belediyespor CEV Challenge Cup W finallerinde

2018 CEV  Challenge Cup  Bayanlar Voleybol Mücadelesi Kupası için Yunanistan Pire şehrinde 3 Nisan 2018’de kilitlendi. Rentis’te Melina Merkouri spor salonu Salı günü basın toplantısına ev sahipliği yaptı.

Olympiakos SFP PIRAEUS ile Türkiye nin şampiyonu BURSA Büyükşehir Belediyespor arasındaki ilk karşılaşmadan sadece saatler kardı.  Kendi  tarafları önünde ilk maça çıkacak Olympiakos  2018 CEV Voleybol Mücadelesinde,  dört yıl içinde üçüncü şampiyonluğu için BURSA Büyükşehir Belediyespor geçtiğimiz sezondaki finalin tekrarı olacak.

Olympiacos’un baş antrenörü Branko Kovaceviç: “BURSA BBSK’yı Yunanistan’a kabul ediyorum. Son iki yılda bu kulüple iyi bir ilişki geliştirdik. Geçen yıl dört kez, iki kez dostluk maçlarında ve iki kez Challenge Cup Finalinde karşılaştık. Tüm oyunlar yüksek kaliteli Voleybol oynayan iki takımla da aynı derecede rekabetçiydi ve eminim ki bu sene de benzer olacak. Belki de, bizim kadromuzu yaptığımızdan daha az değiştirdiğimiz bir avantajdır. İyi bir keşif yaptık, önemli bilgiler topladık ve sürprizlerle karşılaşacağımızı düşünmüyorum. Finalde her şey çok önemli bir rol oynar ve maç boyunca her türlü detay önemli olacaktır. ”

BURSA BBSK’nın baş antrenörü Angelo Vercesi: “ Finalde olmaktan ve çok iyi bir takıma karşı oynamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu iki takım finalde olmayı hak ediyor. Umarım kalabalıklar oyunlardan keyif alır ve ben her iki takımda iyi şanslar dilemek isterim. ”

BURSA BBSK oyuncusu Nilay Özdemir Karaagac: “Burada olduğumuz için mutluyuz. Sezon başladığında, amacımız finalde oynamaktı ve bu hedefe ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Olympiacos, olağanüstü bir mücadele ruhuna sahip bir takım ve ben iki iyi takım arasında iki çok rekabetçi oyun olacak eminim. Geçen sene kulüpte olmasam da, 2017 yılındaki deneyim bize de yardımcı olacak. Kulüpteki herkes Olympiacos ve hayranlarının yarattığı eşsiz atmosfer hakkında konuşuyor. ”

You must be logged in to post a comment Login