VoleybolunAdresi.com

Nilüfer Belediyespor-Galatasaray HDI Sigorta: 1 – 3

2019-2020 Voleybol Sezonu Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde 1. hafta karşılaşmaları, bugün (13 Ekim 2019, Pazar) oynanan Nilüfer Bld. – Galatasaray HDI Sigorta karşılaşmasıyla sona erdi.

Karşılaşma öncesinde TVF Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Yılmaz, Türkiye Voleybol Federasyonu adına sezonun ilk haftası olması sebebiyle takım kaptanları, başhakem ve yardımcı hakeme başarılar dileyerek çiçek takdim etti.

TVF Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleyi 25-22, 20-25, 12-25 ve 21-25‘lik setlerle 1-3 konuk Galatasaray HDI Sigorta kazandı. Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

NİLÜFER BLD. – GALATASARAY HDI SİGORTA: 1-3
SALON: TVF Cengiz Göllü
HAKEMLER: Sadettin Deneri, Ali İhsan Gözü
NİLÜFER BLD.: Buse, Rousseaux, Sabriye, Zhidkova, Hümay, İkbal, Buse (L) (Aslı, Aybüke)
GALATASARAY HDI SİGORTA: Çağla, Vasilantonaki, Aslı, Rykhliuk, Cansu, Belien, Gizem (L) (Güldeniz, Beren, Nilay)
SETLER: 25-22, 20-25, 12-25, 21-25
SÜRE: 107 dakika (28,26,22,31)

Sarı kartlar: Helene Rousseaux (4.set/ 6-14) (Nilüfer Belediyespor), Cansu Çetin (4.set/ 20-24- Galatasaray HDI Sigorta)

Vestel Venüs Sultan Ligi’nin ilk haftasında Bursa’yı temsil eden tek takım olan Nilüfer Belediyespor, geçtiğimiz sezonun başarılı takımlarından Galatasaray HDI Sigorta’yı konuk etti. Bursa temsilcisi ilk seti kazanmasına karşın sahadan 3-1 yenik ayrıldı.

Karşılaşma öncesi Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun Bursalı Üyesi Ersin Yılmaz, hakem ve takım kaptanlarına açılış nedeniyle buket verdi. Mücedeleyi Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de izledi.

İlk sete iyi başlayan Nilüfer Belediyespor oldu ve yeşil-mavililer teknik molayı 12-6 önde geçti.  Bursa temsilcisi yabancılarıyla sayı üretti. Setin sonunda toparlanan Galatasaray HDİ Sigorta’nın farkı eritme gayreti (23-20) sonuç vermedi ve Yeşil mavililer seti 25-22 kazandı.

İkinci sete iyi başlayan Nilüfer Belediyespor oldu ve etkili servislerle sete 4-0’lık üstünlükle başladı. İlerleyen bölümde Galatasaray HDI sigorta hücum üstünlüğünü yakaladı ve teknik molayı 10-12 önde geçti. Nilüfer Belediyespor’un çabası sonuç vermedi ve sarı kırmızılılar seti 20-25 kazandı.

Konuk takım üçüncü sete etkili servislerle başladı. Galatasaray HDI Sigorta 10-3 üstünlük buldu. Konuk takım teknik molayı 6 sayılık (6-12) üstünlükle geçti. Bu sette hem servis atma, hem de karşılamada sorun yaşayan Nilüfer Belediyespor bir anda 9-16 geride kaldı. Belien’in ace servisleriyle konuk takım son bölüme 10-20 önde girdi. Ve sarı kırmızılılar seti 12-25 kazanarak setlerde 2-1 öne geçti.

Dördüncü sete servis kaçırarak başlayan Nilüfer Belediyespor bir anda 1-4 geriye düştü. Hücumlarda Aslı Kalaç etkili olunca ara açılmaya (1-6) başladı. Galatasaray HDI Sigorta teknik molayı da farklı şekilde (5-12) önde girdi.  Nilüfer Belediyesi farkı 3 sayı (14-17) indirince sarı kırmızılılar mola aldı. Sayılar 15-20 iken Galatarasay’dan pasör Çağla sakatlanarak oyun dışı kaldı. Helene Rousseaux ile direnmeye çalışan Nilüfer Belediyesi farkı eritmeye başladı: 18-21 Galatasaray HDI Sigorta çekilmeli giden setin sonunu iyi oynadı seti 21-25, karşılaşmayı ise 3-1 kazandı.

TUVALETLERİ PARÇALADILAR

Karşılaşmayı izlemek için gelen Galatasaraylı taraftarların, misafir tribününde bulunan tuvaletleri kullanamaz hale getirmeleri, lavaboları parçalamaları büyük tepkiye neden oldu. Salon amiri konu ile rapor tutulduğunu, yapılacak zararın ise Galatasaray kulübünden alınacağını açıkladılar.
Ahmet Cemal Ekentok/Voleybolun Adresi

You must be logged in to post a comment Login