VoleybolunAdresi.com

Nilüfer Belediyespor- Aydın Büyükşehir Belediyespor: 3 – 1

Nilüfer Belediyespor- Aydın Büyükşehir Belediyespor: 3 – 1

Salon: Cengiz Göllü
Hakemler: Ali Bağde (), Ali İhsan Gözü ()

Nilüfer Belediyespor: Autumn Bailey (), Özgenur Yurtdagülen (),Hazal Selin Arifoğlu (), Buse Ünal (), Seda Menekşe () Milagros Collar-Ngueına () (Aylin Sarıoğlu/ libero, Elif Boran, Zeynep Seda Uslu, Aslı Tecimer, )

Aydın Büyükşehir Belediyespor: Ecem Alıcı (), Desislava Nikolova (), Aybüke Özdemir (), Gözde Dal İrge (), Darya Özbek (), Duygu Düzceler () (Sedef Sazlıdere / libero, Ezgi Akyaldız, Ceyda Demirhan,

Setler: 25-21, 20-25, 25-16, 25-15

Süre: 110 Dakika (28, 27,26, 29)

Uluslararası Cengiz Göllü Voleybol Turnuvası’nın ikinci günün son karşılaşmasında ilk günün kazananları Nilüfer Belediyespor ile Aydın Büyükşehir Belediyespor karşı karşıya geldi.

Bu sezon Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde üst sıraları hedefleyen iki takımın mücadelesinde büyük heyecan ve çekişme yaşandı. İlk sette her iki takımda seti almaya çok yakında. Ancak Kanadalı Bailey etkili servisleriyle seti 25-21 Nilüfer Belediyespor’a kazandırdı.

İkinci sette iyi olan Aydın Büyükşehir Belediyespor 17-13 öne geçmesine karşın Nilüfer Belediyespor, Hazal Selin’in servisleri sonrasında rakibini yakalamayı başardı: 17-17. Son bölüme Aydın temsilcisi 20-19 önde girdi. Hücumda etkili olan Aydın Büyükşehir Belediyespor Darya’nın servis sayılarıyla seti 25-20 kazandı.

Üçüncü sette yine iyi başlayan Aydın Büyükşehir Belediyespor  durumu 5-1 getirince Nilüfer Belediyespor ilk molasını kullandı.Seda Menekşe’nin servisleriyle ilk teknik molaya Nilüfere Bld. 12-7 önde girdi. Daha sonra Nilüfer Belediyespor’un baskılı oyunu ile 25-16 seti kazandı.

Dördüncü sete Nilüfer Belediyespor çok iyi başladı. İlk molayı 3-0 da alan
Aydın BBSK sete çok kötü başladı. Nilüfer Belediyespor’un baskılı oyunu karşısında seti Aydın BBSK  25-15 kaybetti.

 

You must be logged in to post a comment Login