VoleybolunAdresi.com

Nedim Özbey, ” Lige iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz”

Nedim Özbey, ” Lige iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz”

Galatasaray Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Nedim Özbey, 14 Ekim Pazar günü Burhan Felek Spor Salonu’nda İnegöl Belediye’yi konuk edeceği karşılaşma öncesi, Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’ye yapılan son hazırlıkları ve rakibimizi değerlendirdi.

Başantrenör Nedim Özbey’in ifadeleri şu şekilde:

“LİGE İYİ BİR BAŞLANGIÇ YAPMAK İSTİYORUZ”

“İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Yeni oyuncularımızla, bizim genç oyuncularımız arasındaki uyumu sağlamak için üç tane turnuva yaptık. Onları deneme fırsatımız oldu. Eksiklerimizi gördük. Çok eksiğimiz var. Onları tamamlayacağız. Ligin başlangıcı biraz daha geç olsa daha iyi olacaktı ama elimizden geleni yapacağız. Layık olduğumuz yerde Galatasaray’ı en iyi şekilde temsil edeceğiz. Bize en çok kıvanç veren, altyapıdan çıkan oyuncularımızın takımda olması. Takımdaki ağabeyleri de çok yardım ediyor onlara. Çok değerli 3-4 tane üst düzey oyuncumuz var. Onların tecrübesinden faydalanıp lige iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz.

“YENMEKTEN BAŞKA ŞANSIMIZ YOK”

İki tane yabancı transferi yaptık. O dönemdeki ülkenin ekonomik durumundan dolayı hiçbir kulüp transfer yapmıyordu. Sonra birdenbire çoğu takım üç dört yabancı hatta bazısı beş yabancı, devşirme oyuncular derken gücünü katladı. İnegöl de bunlardan biri. İnegöl zayıf takım diyenler var ama 3 tane yabancı oyuncu aldılar. Eski kaptanımız Hüseyin’i aldılar. Gerçekten iyi takım oldular. Ama bizim yenmekten başka şansımız yok. Sahaya herkesi yenmek için çıkacağız. Başladıktan sonra geçen seneki atmosferi yakalayacağımıza inanıyor, yavaş yavaş iyi olacağımızı düşünüyorum.

“TARAFTARLARIMIZ YALNIZ BIRAKMASINLAR”

Taraftarlarımız için varız biz. Onların bize vermiş olduğu geçen yıldaki enerjinin devamını istiyoruz. İnanılmaz destek verdiler, hiç yalnız bırakmadılar. En zor şartlarda bile bizimle beraber oldular. Açıkçası onlar bizi ittiler. Kendi takımımızın şartları altında iyi bir derece yakaladığımızı düşünüyorum. Bunda en büyük pay seyircimizindir. Onlarla ağabey-kardeş gibi olduk. Aralarında yıllardır tanıdığım insanlar var. Ben oyuncuyken amigoluk yapan çocuklar, şimdi liderlik yapıyorlar. Çok hoşuma gidiyor. Taraftarlarımızı bekliyoruz. Bizi yalnız bırakmasınlar.

You must be logged in to post a comment Login