VoleybolunAdresi.com

Mustafa Umut Uysal, “Ligde kalmak istiyoruz”

Mustafa Umut Uysal, “Ligde kalmak istiyoruz”

Ligde yarın Eczacıbaşı VitrA ile oynayacakları maçın kendileri için önemli olduğunu vurgulayan Uysal, şu değerlendirmede bulundu:

“Ligde seyircimiz önünde oynayacağımız son maç. Oyuncularım da ben de bunun bilincindeyiz. Bu maçtan en iyi sonucu almayı hedefliyoruz. Eczacıbaşı bir marka ama biz de ev sahibi olmamızın avantajını kullanmak istiyoruz. Buradan alacağınız puanlar play-out’a taşınıyor. En yakın rakibimizle aramızda 10 puan var. Bu bizim için büyük bir avantaj. Ama öncelikle önümüzdeki maçları geçip play-out’a odaklanıp ligde kalmak istiyoruz.”

“Finalde şartların eşit olduğunu düşünüyorum. Herkes ilk maçın içeride ikinci maçın dışarıda olmasını dezavantaj olarak görüyor. Ama oynadığınız zaman bunu başarırsınız. Finalde elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Zor periyottan en iyi şekilde hazırlanıp, rakibimizi buradan eli boş göndermek istiyoruz. Final oynamayı bu şehir hak ediyordu. Avrupa’da çok maça gittik ama en güzel seyircimiz bizim seyircimiz. Tek gayemiz kupayı Türkiye’ye getirmek.”

Aydın Büyükşehir Belediyespor ile İtalyan ekibi Saugella arasındaki final serisinin ilk mücadelesi 20 Mart Çarşamba günü Aydın’da, rövanşı ise 27 Mart Çarşamba günü İtalya’da oynanacak.

 

You must be logged in to post a comment Login