VoleybolunAdresi.com

Murat Över’i neden tribünlerde göremiyoruz!

Voleybol yaşamımızda her zaman saygı duyduğumuz değerli bir oyuncu, çok iyi bir antrenör, iyi bir yönetici ve voleybolun abisi Murat Över… Gözlerimiz sizi arıyor tribünlerdeki yerinizde! Hiç bir karşılaşmayı kaçırmayan Murat Över son haftalar onun Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda oturduğu koltukta niçin göremiyoruz. Koltuğu niçin boş kaldı?

Murat Över Kimdir:
“Voleybolun Unutulmazları Bizler Takımı Murat Över “
28 Haziran 1950 yılında Ankara’ da doğdum. Voleybol sporunu mahalle maçları seviyesinde oynarken ağabeylerimin yönlendirmesi ile ilk önce Ankara Atatürk Lisesi okul takımına yazıldım. Beni okul antrenmanında izleyen SSK Spor Kulübü’ nün asbaşkanı Sırrı Sümer’ in ısrarlarıyla lisansiye sporcu oldum. Yakın zaman İçerisinde kaybettiğimiz Ender Kurt ve daha sonra Cafer Aksakal ağabeylerimin katkısı benim bu yolda büyümeme büyük etkendir.
SSK genç takımında başlayan voleybol hayatımda ilk sene Bolu’ da Türkiye İkinciliği, daha sonra Konya ve İstanbul’ da ki finallerde Türkiye birinciliğini yaşadım. 1969 yılında ilk defa genç milli takıma seçildiğimde Avrupa Gençler Şampiyonası için Rusya’ ya gittim. Askerliğim sırasında Muhafız Gücü’nde oynadım. Daha sonra sırasıyla; Bursaspor, Büyükdere Boronkay, İ.E.

T.T ve Oyak-Renault spor kulüplerinde oynadım. Voleybol hayatımın en güzel günlerini başarılara odaklanmış Antrenör Erdoğan Kobal ve patronum, ağabeyim Atilla Boronkay zamanında yaşadım.
İstanbul yaşantımı noktalayıp Bursa’ ya taşınmaya karar verdiğimde Oyak-Renault Spor Kulübü’ ne transfer oldum. 1986 yılında Oyak-Renault’ un voleybol branşını kapatmasıyla antrenörlük hayatım başladı. Oyak-Renault voleybol takımını yeniden canlandırmak için çalışmalarım devam ederken 1989-1992 yılları arasında genç milli takım antrenörlüğü yaptım. 1992 yılı sonunda antrenörlükten ayrılıp Oyak-Renault Spor Kulübü’ nde yöneticilik yaptım.


Voleybol hayatım boyunca üzerimde emeği olan ve isimlerini yazamadığım antrenör ve idareci ağabeylerime bu vesileyle teşekkürlerimi iletirim.
Murat Över, Voleybolun Unutulmazları

Tekin Ateşnal – Voleybolun Adresi

You must be logged in to post a comment Login