VoleybolunAdresi.com

Marmara Ereğlisi’nde muhteşem Final

Halkın çok büyük ilgiisni çeken ve tamamen dolu tribünler önünde Yeniçiftlik Plaj’ında gerçekleştirilen Marmaraereğlisi Belediyesi Plaj Voleybolu Halk Turnuvası muhteşem finalle sona erdi.

Halkın çok büyük ilgisini çeken ve tamamen dolu tribünler önünde Yeniçiftlik Plaj’ında gerçekleştirilen Marmaraereğlisi Belediyesi Plaj Voleybolu Halk Turnuvası muhteşem finalle sona erdi.

Türkiye’den İstanbul ve Antalya’dan ikişer, yurtdışında da Arnavutluk ve Romanya’dan ikişer toplam 8 kadın, 3 erkek takımının katıldığı turnuvaya Halk Turnuvası etabında ise çok geniş bir katılım gerçekleşti.Yeniçiftlik Dede Motel Tesisleri plajın da  Halk Turnuvası’na gösterilen ilgi ve yüksek katılımla maçlar sabah 09.00 başladı.
Turnuvanın son gününde önce Halk Turnuvasında kadınlar ve erkekler Final maçları oynandı. Kadınlar kategorisinde Yarı Final maçlarının ardından korta çıkan Erkekler kategorisinde Yarı Final ve Final maçları oynandı. Günün sonunda oldukça kalabalık bir seyirci topluluğunun izlediği Kadınlar Finali ile Marmara Ereğlisi Plaj Voleybolu Halk Turnuvası sona erdi.
Oynanan  Final maçları sonunda Halk Turnuvasında Erkeklerde Rahman Kurul/Buğra Erdoğan, Kadınlar da ise Ceren Akçin/Melike İmük şampiyon oldular.
Turnuvanın Erkek kategorisinde tek devreli lig usulü oynana maçlar sonunda şampiyonluk heyecanı son sete kadar sürdü. Karşılaşmalar sonunda Erkekler kategorisinde Bilal Demiröz/Şafak Sezer çifti şampiyon oldu. İbrahim Çadır/Serkan Durasi çifti ikinci olurken Hakan Göğtepe/Devrim Benzer çifti de üçüncülük kürsüsünde yer aldılar.
Turnuvanın Kadınlar Finali’nde ise Romanya’da katılan iki takım mücadele etti. Final maçında Korkoz/Hododi çifti, Sandu/ Alexia çiftini 2-1 yenerek Şampiyon oldular. Turnuvanın üçüncülük maçında ise Antalya’dan Büşra/Ecem çiftini 2-0 yenen Arnavutluk temsilcisi Juda/Yoluda çifti üçüncülük kürsüsünde yer aldılar.
Maçların ardından ödül töreninde Otizmli Bireyler İçin Farkındalık Yaratma projesi kapsamında Mavi Martı Otizm Spor Kulübü Başkanı Medim Mercan ve Başkan Yardımcısı Emre Mercan ve otizmli sporcu Melih Mercan kampanyaya desteklerinden ötürü Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, Başkan Yardımcıları Muharrem Şen ve Sinem Özüpek’e birer plaket takdim ettiler.
Halk Turnuvası kategorisinde şampiyonlara madalyaları TVF İstanbul Voleybol İl Temsilcisi Erdal Fındık tarafından takdim edildi.
Erkekler kategorisinde Şampiyon Bilal Demiröz/Şafak Sezer çifti madalyalarını İstanbul Bölgesi Ulusal Voleybol Hakemlerinden Aylin Turnaoğlu’nun eklinden aldı. İkinci İbrahim Çadır/Serkan Durasi çifti madalyalarını organizasyon ekibinden Ercan Küçüktuğsuz’dan alırken, Hakan Göğtepe/Devrim Benzer çifti de üçüncülük madalyalarını organizasyon ekibinden Ahmet Ateş’ten aldılar.
Kadınlar kategorisinde ilk 3 dereceye giren sporculara Marmara Ereğlisi’nde çalışmaları ile dikkat çeken cam sanatı ustası Cihan Karakuzu, gelirini Otizm Vakfı’na bağışladığı ürünlerden hediyeler verdi.
Kadınlar kategorisinde Şampiyon olan  Korkoz/Hododi çiftine madalya ve kupaları Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, ikinci olan  Sandu/ Alexia çiftine kupa ve madalyalarını Marmaraereğlisi Belediye Başkan Yardımcısı Sinem Özüpek ve üçüncü olan Juda/Yoluda çifti de Marmaraereğlisi Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Şen’in ve Epirden Beach Volley Onursal Başkanı Gülbin Epirden’in elinden aldılar.
Türk Plaj Voleybolunun gelişiminde ömrünü harcamış Hasan Uğur Epirden anısına, Marmaraereğlisi Belediye Başkanlığı ile Olimpos Atlı Spor Kulübü, Sahil Otel, Deniz Kavas (Dede Motel), Kaptan Grup sponsorluğuna, Epirden Beach Volley’de yıllarca başarılı organizasyonlara imza atan Gökhan Saygı, Ercan Küçüktuğsuz, Hikmet İnanlı, Baki Başarır, Mehmet Ata ve Ahmet Ateş ile Marmaraereğilisi’nde birçok başarılı organizasyonu gerçekleştiren Kadir Hergüner organizatörlüğünde gerçekleştirilen Marmara Ereğlisi Belediyesi Plaj Voleybolu Halk Turnuvası’nda ARMADA’dan Dj Ömer Alan ve Dj Serkan Filiz’in canlı performansları halkı coşturdu.
Başkan Hikmet Ata turnuva sonunda yoğun ilgi gören Plaj Voleybolu Turnuvasının önümüzdeki yıl Kurban Bayramı’nda yeniden gerçekleştirileceği müjdesini verdi.
Savaş Eskigülek

You must be logged in to post a comment Login