VoleybolunAdresi.com

Lider Eczacıbaşı VitrA, evinde galip

2019-2020 sezonu Vestel Venus Sultanlar Ligi yedinci hafta karşılaşmasında Aydın Büyükşehir Belediyespor’u evinde 3-0 mağlup eden Eczacıbaşı VitrA, yoluna yenilgisiz devam ediyor.

Eczacıbaşı VitrA – Aydın Büyükşehir Belediyespor : 3-0

Salon: Eczacıbaşı Spor Salonu – İstanbul
Hakemler: Bülent Bozkurt, Mehmet Gül
Orhan Sakın, Mehmet Topal, (1) Başak Şeref, (2) Abdullah Çağlar

Eczacıbaşı VitrA: Natalia, Yasemin, Boskovic, Hande, Beyza, Carli, Simge (L), Buse, Ergül.

Aydın BŞB: Ecem,Selin, Ezgi, Plak, Sobolska, Meryem, Bihter (L), Balkestein, Semra, Duygu, Erçe, Hande.

Setler: 3-0 (25-13, 25-14, 25-17)
Süre: 75 dakika (24, 25, 26)

Mücadeleye milli smaçör Hande Baladın’ın hücumlarıyla hızlı bir giriş yapan turuncu beyazlılar, teknik molaya 12-3 önde girdi. Blok ve defansta takımca iyi bir performans sergileyen ev sahibi ekip, seti 25-13 önde tamamladı.

İkinci sette Tijana Boskovic ve Natalia Pereira’nın etkili oyunu öne çıkarken, orta oyuncular Yasemin Güveli ve Beyza Arıcı’nın da katkılarıyla blokta istikrarlı bir performans sergileyen Eczacıbaşı VitrA, seti 25-14 kazandı.

Üçüncü sette pasör Carli Lloyd’un beş sayılık performansı öne çıkarken, oyuna sonradan giren Ergül Eroğlu’nun hızlı hücumlarıyla turuncu beyazlılar seti 25-17 ve maçı 3-0 sonlandırdı.

Ev sahibi ekipte günün en skorer isimleri Tijana Boskovic (18), Hande Baladın (13) ve Natalia Pereira (12) olurken, Eczacıbaşı VitrA toplamda 10 blok ve 7 servis sayısıyla oynadı.

Sekizinci hafta mücadelesinde Eczacıbaşı VitrA, 12 Kasım Salı günü, saat 16:00’da, PTT’ye konuk olacak. Mücadele, TRT Spor 2 ekranlarından naklen yayınlanacak.

You must be logged in to post a comment Login