VoleybolunAdresi.com

Kübra Akman, Meliha İsmailoğlu, Aylin Sarıoğlu röportajları

Hırvatistan’ı zorlu bir maçın ardından 3-2 ile geçmeyi başaran A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 2019 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda adını çeyrek finale yazdırdı. Milli Takımımızdan Kübra Akman, Meliha İsmailoğlu ve Aylin Sarıoğlu maç sonunda soruları yanıtladı.
Rakiplerinin çok iyi bir performans sergilediğini söyleyen Kübra Akman “Bugün takım ve seyirci olarak öldük öldük dirildik diyebilirim. Rakibimiz beklemediğimiz kadar iyi oynadı. Onları oyunlarından ötürü tebrik ediyorum. Mükemmel mücadele ettiler ama bu tür maçlarda kazanmayı bilmek önemli. Sonlara doğru heyecanın daha da artmasına rağmen kazandığımız için mutluyum. Çeyrek finaldeki rakibimiz Hollanda’nın daha da iyi olduğunu düşünüyorum. Onlara karşı bugünden iyi oynamamız gerekiyor. Bence takım olarak tutuk başladığımız için sonuç buraya kadar geldi yoksa 3-0 kazanabileceğimiz bir maçtı. Şimdi iki gün boyunca Hollanda maçı için hazırlanacağız. Seyircinin desteğiyle Hollanda maçını da kazanmak istiyoruz.” yorumunu yaptı.
EuroVolley’de her takımın çok güçlü olduğunun altını çizen Meliha İsmailoğlu ise “Bu turnuvada hepimizin gördüğü gibi kötü veya iyi bir takım yok. Her takım Avrupa’nın en iyi takımlarından biri. Herkes kazanmak için saldırıyor. Hırvatistan inanılmaz bir mücadele verdi bugün. İnanılmaz defans yaptılar. Fabris’i bir türlü durduramadık. Taktiksel olarak olsa da, bir türlü yapamadık. Onun için çok zorlandık. Şu an çok değişik duygular içindeyim ama kazandığımız için çok mutluyum. Defansımız ve bloğumuz çok daha iyi olmaya başladıktan sonra iyi topları da öldürmeye başladık. Ancak kazanmayı bildik. Hollanda tanıdığımız gibi, çok iyi bir takım tabii ki. Ama şu an iki günümüz var, bu iki günü çok iyi değerlendirmeye çalışacağız. Onların videolarını izleyerek iyi bir taktik uygulamaya çalışacağız. İnşallah çok güzel bir mücadeleyle o maçı da kazanırız.” şeklinde konuştu.
Aylin Sarıoğlu ise zor bir maçı kazandıklarını belirterek “Hırvatistan’ın kolay bir rakip olmadığını biliyorduk. Onlar da çeyrek finale yükselmeyi bizim kadar istiyordu. Zor bir maç oldu ama seyircinin desteği ile beraber biz de elimizden geleni yaparak kazanmayı bildik. Finale doğru gittikçe tabi ki rakiplerimiz de güçleniyor. Hollanda çok iyi bir rakip ama en iyi şekilde hazırlanacağız. Yine elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Taraftarımızla beraber bu maçı da kazanacağımızı düşünüyorum. Lütfen bizi desteklemeyi bırakmasınlar. Onların desteği bizim için itici bir güç oluyor. Umarım o maçı da alıp yarı finalekalacağız.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login