VoleybolunAdresi.com

Kübra Akman: Maç maç gidip, finale kadar gitmek istiyoruz

A Milli Kadın Voleybol Takımımızın orta oyuncularından, 23 Ağustos-8 Eylül tarihleri arasında Ankara’da ev sahipliği yapacağımız Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’na dair soruları yanıtladı.

Kadınlar Voleybol Avrupa Şampiyonası’nda milli formayı giymek senin için ne ifade ediyor?Bu formayı giymekten her zaman büyük bir gurur duydum. Şimdi kendi evimizde, Ankara’da tekrar giyecek olmaktan büyük bir heyecan duyuyorum.
Ülkemiz turnuvaya ev sahipliği yapacak. Ev sahibi olmanın avantajları nelerdir?
Karşı takıma bir baskı zaten. Ben öyle düşünüyorum. Bize de bir güven oluyor yani. Kendi evinde, sen sayı aldığında bütün tribünlerin bağırması kadar güzel bir duygu yok.
Rakiplerimizi kısaca değerlendirebilir misin?
İlk maçımızı Yunanistan’la oynuyoruz. Avrupa Şampiyonası’nda kolay rakip diye bir şey yok, ben öyle düşünüyorum. Bütün takımlara aynı hırsta, aynı dikkatte çıkmamız gerektiğini düşünüyorum. Maç maç gidip, finale kadar gitmek istiyoruz.
Milli takım seyircisine bir mesajın var mı?
Öncelikle Ankara’nın diğer illere göre de çok daha büyük bir seyirci kitlesi var. Onlar bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadılar. İnanıyorum ki, Avrupa Şampiyonası gibi büyük bir turnuvada da tekrar yalnız bırakmayacaklardır.


You must be logged in to post a comment Login