VoleybolunAdresi.com

Koçsporfest’ te Voleybolun Kralı Beykent, Kıraliçesi Aydın.

Koçsporfest’ te Voleybolun Kralı Beykent, Kıraliçesi Aydın.

Üniversiteler Federasyonu ve Koç Grubu’nun Adana Çukurova Üniversitesi’nde ortaklaşa düzenlediği 15. Koçsporfest Erkekler Voleybol Süper Lig Şampiyonası’nda geçen yılın Türkiye Şampiyonu olan İstanbul Beykent Üniversitesi, bayanlarda da İstanbul Aydın Üniversitesi şampiyon oldu.  Turnuvanın  en değerli sporcusu da Beykent Üniversitesi’nden Burak Güngör seçildi.

Beykent Üniversitesi Erkek Voleybolunda Efsane oldu.

Erkeklerde Teknik Direktör Barış Sümen yönetimindeki Beykent Üniversitesi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da final karşılaşmasında İstanbul Aydın Üniversitesi’ni zorlu bir mücadele sonrası 3-0 mağlup etti. Türkiye şampiyonu olmanın büyük onurunu yaşadı. Üçüncü kez Türkiye şampiyonu olan Beykent Üniversitesi efsane oldu. Final maçını kaybeden İstanbul Aydın Üniversitesi de Türkiye ikincisi oldu. Beykent Üniversitesi bu yıl olduğu gibi önümüzdeki yıl da Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek. Üçüncülük karşılaşmasında ise İstanbul Üniversitesi Dumlupınar Üniversitesi’ni 3-1 mağlup etti. Türkiye üçüncüsü, Dumlupınar Üniversitesi de dördüncü oldu.

 

Beykent Üniversitesi Teknik Direktörü Barış Sümen; 

Geçen yıllarda olduğu gibi zorlu bir şampiyona geçirdiklerini belirten Beykent Üniversitesi Teknik Direktörü Barış Sümen,” Milli takımda olmaları nedeniyle 5 eksik sporcu ile şampiyonaya başladık. Grupta 3 galibiyet bir mağlubiyet ile yarı finale yükseldik. Yarı finale 3 sporcumuz daha katıldı. 2 sporcumuz ise sakatlıkları nedeniyle katılamadı. Yarı finalde Dumlupınar Üniversitesi’ni 3-1 yenip finale yükseldik. Finalde de Aydın Üniversitesini 3-0 yenip mutlu sona ulaştık. Şimdi Temmuz ayında Avrupa şampiyonasında ülkemizi temsil edeceğiz. Oradan da kupa ile dönmeyi hedefliyoruz. Ülkemize bir ilki yaşatacağız” şeklinde konuştu.

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login