VoleybolunAdresi.com

İstanbul Aydın Üniversitesi, KoçsporFest Bayan Voleybolunda Türkiye Şampiyonu

 

İstanbul Aydın Üniversitesi, KoçsporFest Bayan Voleybolunda Türkiye Şampiyonu

Üniversiteler Federasyonu ve Koç Grubu,  Adana Çukurova Üniversitesi’nde ortaklaşa düzenlediği 15. Koçsporfest Bayanlar Voleybol Süper Lig Şampiyonası’nda geçen yılın Bayanlarda Türkiye Şampiyonu İstanbul Aydın Üniversitesi şampiyonluğunu yeniledi.

Bayanlar final karşılaşmasında da Deneyimli teknik direktör Zafer Atay ve yardımcı antrenör Yüksel Türk’ ün çalıştırdığı İstanbul Aydın Üniversitesi,  bu turnuvaya İddialı hazırlanan   İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’ni 3-2 mağlup etti. Geçtiğimiz sezonda da  Şampiyonluğa imza atan İstanbul Aydın Üniversitesi ikinci kez Türkiye Şampiyonluğuna imzasını attı. İsnabul Aydın Üniversitesi bu yıl olduğu gibi önümüzdeki yıl da Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek. Final maçını kaybeden İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi de ikinci olmanın onurunu yaşadı. Üçüncülük karşılaşmasında da İstanbul Arel Üniversitesi, Gazi Üniversitesi’ni 3-2 yenip üçüncü oldu. Gazi Üniversitesi de dördüncü sırada yer aldı.

Koçsporfest Erkeklerde Final maçını kaybeden İstanbul Aydın Üniversitesi de Türkiye ikincisi oldu.  Üçüncülük karşılaşmasında ise İstanbul Üniversitesi Dumlupınar Üniversitesi’ni 3-1 mağlup etti. Türkiye üçüncüsü, Dumlupınar Üniversitesi de dördüncü oldu.

 

You must be logged in to post a comment Login