VoleybolunAdresi.com

İnegöl Belediyespor Rus Aleksandr’ı Transfer Etti

Voleybol Efeler Ligi ekiplerinden İnegöl Belediyespor, Rusya Federasyonu ekiplerinden Novokuybyshevsk takımından pasör çaprazı Aleksandr Kovalev’u  transfer etti.

İnegöl Belediyespor Kulüp tesislerimizde düzenlenen imza törenine, Voleybol Şubesi Sorumlu Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa ile Voleybol Şube Sorumlularından Oktay Can ve Uğur Şencan katıldı.

İmza töreni öncesi açıklama yapan Kocaağa, şunları söyledi:

“Bugün itibariyle 2019-2020 Efeler Ligi sezonumuzun hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz. Teknik heyetimizle başladığımız transferlere bugün dış transferde, yabancı transferimiz olan Aleksandr Kovalev ile sözleşmemizi imzalıyoruz. Aleksandr, 1988 doğumlu Rusya Federasyonundan bir oyuncumuz. Pasör çaprazı kendisi.  Daha önce Türkiye’de hiç bir takımda oynamamış. İnşallah İnegöl Belediyespor için bu sene ter dökecek ve Belediyespor’umuzun başarısı için elinden geleni yapmaya çalışacak. Biz şehrimiz adına hayırlı olmasını diliyoruz. Bunun yanında geçtiğimiz gün çekilen kura çekimi sonucu maç tarihlerimiz belli oldu. Ekim’in son haftası  inşallah ligimiz başlıyor. İlk maçımızı deplasmanda Galatasaray ile oynayacağız.  Takip eden haftada da inşallah kendi evimizde, kardeş takımımız Bursa Büyükşehir Belediyespor’u ağırlayacağız. Şimdiden sezonun hayırlar getirmesini diliyorum.  İnşallah İnegöl Belediyespor’umuzun 7. sezonunda Efeler Liginde daha başarılı bir sezon geçirmesi için tüm gayretlerimizle çalışıyor olacağız. Anlaşmanın ve devam edecek olan transferlerimizin  şehrimize, takımımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Aleksandır Komalov, ise “İnegöl’e geldiğim için çok mutluyum. İnegöl Belediyespor için bütün gücümü ve çabamı sahada vereceğim. İnşallah çok başarılı bir sezon geçiririz. Çok iyi sonuçlar elde edip taraftarı sevindirmek için elimizden geleni yapacağız.”ifadelerini kullandı.

You must be logged in to post a comment Login