VoleybolunAdresi.com

Hermes Oostende – Bursa Büyükşehir Belediyespor : 0 – 3

Hermes Oostende – Bursa Büyükşehir Belediyespor : 0 – 3

CEV Challenge Kupası, çeyrek final ilk karşılaşmasında Bursa Büyükşehir Belediyespor, Belçika deplasmanında Hermes Oostende ile karşılaştı. Rakibi karşısında üstün bir oyun sergileyen Bursa temsilcisi rakibini 3-0 yenerek yarı final yolunda büyük bir avantaj elde etti.

Salon : Mister V-Arena Oostende (BEL)
Hakemler : Moula Eirini (GRE), Widlarz Sebastian (

Hermes Oostende : Delphine De Wine, Lise De Valkeneer, Sofie Van Acker, Fanny Lafeber, Nina Coolman, Bente Crispyn, ( daryl Roels (L), Megan Vangen Berghe (L), Lien Moijson, Eva Crispyn, Zita Huybens,

Bursa Büyükşehir Belediyespor : Nilay Karaağaç, Fatma Yıldırım, ergül Avcı, Emiliya Dimitrova, Leys Charlotte, Yvon Belien, ( Aylin sarıoğlu (L), Oleksandra Bytsenko, Cansu Aydınoğulları

Setler : 19-25, 12-25, 19-25
Süre : 67 dekika ( 21, 21, 25 )

Challenge Kupası’nı Türkiye’ye üçüncü kez kazandırmak isteyen Bursa Büyükşehir Belediyespor, Belçika deplasmanında Hermes Oostende takımı karşısında etkili oynadı. ilk teknik molaya 8-6 geriden gelen Büyükşehir 13-16 ikinci teknik moladan sonra, Hücumda Dimitrova, Leys ve Beilen’in etkili hücumlarıyla ilk seti 25-16 kazandı.

İkinci sette, iyi savunma yapan Büyükşehir, 6-8 ilk teknik molanın arkasından  Bytsenko, Fatma Yıldırım’ın hücumda etkili oyun ortaya koymasıyla,  9-16 ikinci teknik molayla Bursa Büyükşehir Belediyespor bu seti 25-12 kazanarak 2-0 öne geçti.

Üçüncü sette Belçika temsilcisi Hermes Oostende, ilk molasını 1-3 kullandı. Zaman zaman etkili olmaya çalışsada ilk teknik molaya 3-8 ve ikinci teknik molayada 11-16 girdi. Bursa Büyükşehir Belediyespor seti 25-19 karşılaşmayı ise 3-0 kazanarak yarı final için büyük bir avantaj elde etti.

Bu karşılaşmanın rövanşı  27 Şubat Salı günü saat 18.00’de Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda oynayacak.

 

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login