VoleybolunAdresi.com

Hazırlık Maçı  Galatasaray 4 – 0 Dinamo Bükreş

Hazırlık Maçı  Galatasaray 4 – 0 Dinamo Bükreş

2018-2019 sezonu için çalışmalarını sürdüren Galatasaray Bayan Voleybol Takımı, Romanya temsilcisi Dinamo Bükreş ile ikinci kez hazırlık maçında karşı karşıya geldi.

Galatasaray Park Voleybol Salonu’nda oynanan ilk karşılaşmayı 3-1 kazanan Sarı-Kırmızılı bayanlar, Dinamo Bükreş’le ikinci karşılaşmasından da galip ayrıldı. Dört set üzerinden oynanan mücadeleyi Galatasaray 27-25, 25-23, 28-26 ve 25-11’lik skorlarla rakibine set vermeden kazandı.

Genç Takım, oyuncularının yokluğunda Küçük Kız Takımımızdan 13 yaşındaki Beren Yeşilırmak ekibimizin ilk altısında yer aldı.

“ÇALIŞMALARIMIZ İYİ GİDİYOR”

Takımımızın Başantrenörü Ataman Güneyligil, karşılaşmanın ardından şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul Ligi’nde maçı olmasından dolayı Genç Takımımızın oyuncularından yoksunduk. Onlar olmadığı zaman alt yaş takımlarımızdan çıkardığımız oyuncularımız var. Bugün Yıldız Takımımızdan 13 yaşındaki Beren’i çıkardık. Gelecek vaat ediyor. İnşallah aynı şekilde çalışmaya devam eder. Bugün sahada ablalarına göre küçük kalsa da çok fazla sırıtmadı. Çalışmalarımız iyi gidiyor. Ancak Milli Takım kampından oyuncularımız geldiği zaman tam kadro olacağız. 10-12 gün kadar kısa bir hazırlık dönemimiz olacak. Sonra da ilk lig maçımıza çıkacağız.”

Mücadelenin hemen ardından orta oyuncumuz Aslı Kalaç, “Eksik olmamıza rağmen iki maçtan da iyi sonuçlarla ayrıldık. Takımımız toparlandıkça çok daha iyi olacak. Çok iyi hazırlanıyoruz. Dünya Şampiyonası’ndan dolayı lig Kasım ayında başlıyor. Bu hazırlık süresi çok uzun geldi. Artık gün sayıyoruz” şeklinde konuşurken; genç oyuncumuz Nursevil Aydınlar, “Sezona, eksiklerimiz olmasına rağmen güçlü bir şekilde başladık. İki maçtan da galip ayrıldık. Eksiklerimiz tamamlanınca daha da iyi olacağız. Bu sene çok eğlenceli ve genç bir takımız. Bunu da sahaya en iyi şekilde yansıtacağız.” ifadelerini kullandı. Ekibimizin smaçörlerinden Cansu Çetin, “Takımımızdaki oyuncuların bir kısmı gitti, bir kısmı hala aramızda. Şu anda adaptasyon sürecinden geçiyoruz. Hazırlık maçları bu konuda iyi anlamda katkı sağlıyor. İyi bir şekilde çalışıp sezona hazırlanıyoruz” diye konuştu.

“İLK DEFA BÖYLE BİR MAÇA ÇIKIYORUM”

Dinamo Bükreş’i 4-0’la geçtiğimiz mücadeleye ilk altıda başlayan 13 yaşındaki Beren Yeşilırmak ise şöyle konuştu:

“Başta çok heyecanlıydım. İlk defa böyle bir maça çıkıyordum. Zamanla heyecanımı yendim. Benim için iyi bir tecrübe oldu. Maçta smaçlarım bloklansa da moralimi bozmadım, vurmaya devam ettim. Eksiklerimiz olmasına rağmen iyiydik.

You must be logged in to post a comment Login