VoleybolunAdresi.com

Hasan Kulaç,” Yine yeniden Halkbank”

2019-2020 Voleybol sezonu hayırlısıyla başladı. Şu anda, Formula1’deki gibi sıralama turlarındayız. Bu turlar yarış öncesi moral verir ama ertesi gün her şey pistte belli olur. Sezon başında kulübümüzü biraz hatırlatmakta fayda var.

2019-2020 Voleybol sezonu hayırlısıyla başladı.Şu anda, Formula1’deki gibi sıralama turlarındayız. Bu turlar yarış öncesi moral verir ama ertesi gün her şey pistte belli olur.Sezon başında kulübümüzü biraz hatırlatmakta fayda var.Ankara’da yapılan Voleybol Milletler Ligi (VNL) karşılaşmaları için Ankara’ya görevli gelen Brezilyalı delege Fulvio Danilas ile sohbet ediyorduk. Sohbet konusu Türkiye-voleybol-Brezilya ekseninde dolaşırken son durak Halkbank oluyordu.“Türkiye’de Halkbank’ı iyi biliyorum” dedi. “Brezilyalı ünlü oyuncular ve teknik adamlar bu kulüp için çalıştı” diye de ekledi.

Eski oyuncumuz Hollandalı Dick Kooy da “Halkbank, Halkbank’tır. Türkiye’nin tartışmasız en büyüğüdür” değerlendirmesi yapar her zaman.Polonyalı Michal Kubiak -ki kendisi ikinci kaptanlığımızı yapmıştı- o da tekrarlar, “Halkbank başarır” der.Bunun gibi çok örnek verilebilir.

Halkbank, son yılların en şampiyon kadrolarını kurmuş, başarmış ve “şampiyon kadro” değil, şampiyon takımdır. Bu gerçek, istatistiklerle, sayılarla tarihe yazılmıştır.Geçtiğimiz yıl çok başarılı olamadık belki ama o halimizle bile, lig etabını ilk sırada tamamlayarak Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılma hakkı kazandık.Önümüzde uzun bir mücadele evresi var. Türkiye Şampiyonluğu, Türkiye Kupası ve Şampiyonlar Ligi…

Birbirinden zorlu kupalar. Lig ve kupa için ülkemizin, Şampiyonlar Ligi’nde de Avrupa’nın en önemli ekipleri ile karşı karşıya geleceğiz.Geçmişimiz, tarihimiz ve yarınlara inancımız itici günümüz olacaktır. Geçmişle, yarın arasındaki geçişi de bugün sağlayacaktır.Unutmadan ve çok önemli bir unsur olarak…Bu takımın Baş antrenörü, kulüp müdürü de oyuncularının bir çoğu gibi Halkbank’ın çocuğudur, deyim yerindeyse altyapının projeksiyonudur.
Bizi farklı kılan da bu anlayıştır.
Hasan Kulaç

You must be logged in to post a comment Login