VoleybolunAdresi.com

Halkbank’ın ‘gençleri inançlı

Halkbank’ın ‘gençleri inançlı

Halkbank, Türk voleybolunun en değerli markalarından biri. Değeri, kazandığı kupalar kadar voleybola yaptığı katkılardan da geliyor. Bu katkıların en kıymetlilerinden biri de altyapıdan çıkardığı oyuncular. Şampiyonlar Ligi gibi en yüksek seviyede yarışan Halkbank kadrosunda altyapıdan yetiştirdiği altı oyuncu forma giyiyor.

Bu oyunculardan Abdullah Çam, Furkan Aydın, Rıfat Kantarcıoğlu, Yiğit Yıldız ve Efe Bayram aynı zamanda Milli Takımlarda forma giyiyor. Yine bir altyapı ürünü olan Faik Samed Güneş adı geçenlerden birkaç yaş daha büyük ve deneyimli.

Takıma aidiyet duygusu gelişmiş, yetenekli beş oyuncu ile Ankara Kalesinde buluşup 20 Kasım saat 17:00’de başlayacak Şampiyonlar Ligi A Grubu Knack Roeselare maçını konuştuk. Bu seviyede bir maçta oynayacak olmaları gençleri heyecanlandırıyor.

Görüşleri şöyle:

Abdullah Çam

Halkbank Spor Kulübünde üst üste beşinci sezonda Şampiyonlar Liginde forma giyeceğim. Halkbank her zaman hedefleri olan ve zirveye oynayan bir takım. Bu takımda genç olarak bulunmaktan, katkı sağlamaktan gurur duyuyorum. Grubumuzda tanıdık takımlar var. Daha önce de Zenit Kazan ve Knack Roesalare ile grup maçları oynamıştık. Bu sezon genç, dinamik bir kadro yapımız var. Gruptan çıkma ve sonrasını görme konusunda inançlıyız. 20 Kasım’da seyircimiz önünde çıkacağımız ilk maçı üç puanla tamamlayıp camiamıza armağan etmek istiyoruz. Burada seyirci desteğine çok ihtiyacımız olacak. Taraftarımızı Başkent Voleybol Salonu’na davet ediyoruz.

Furkan Aydın

Her sene olduğu gibi hedeflerimizi büyüterek yola çıkıyoruz. Birbiriyle uyumlu, iyi bir kadro olduğumuzu düşünüyorum. Knack Roeselare maçına sıkı çalışıyoruz; ilk maçı ev sahibi avantajımızı iyi kullanıp bu sene develer arenasına galibiyet alarak başlamak istiyoruz. Biz gençler tüm gücümüzle katkı yapacağımıza inanıyoruz. Ankara halkını voleybol şölenine davet ediyoruz.

Rıfat Kantarcıoğlu

Öncelikle bu kadroda bulunduğum için çok mutluyum. Halkbank büyük bir aile. Şampiyonlar Liginde forma giymek benim için büyük bir tecrübe olacak. Şampiyonlar Ligi sezonu ilk sınav Knack Roeslare maçı ile başlıyor. Takım arkadaşlarım ve teknik heyete son derece güveniyorum. Gerek yurt içinde gerek yurt dışında her zaman olduğu gibi başarı elde edeceğimize inanıyorum.

Yiğit Yıldız

İlk profesyonel senemde Şampiyonlar Liginde oynayacağım için çok mutluyum. Bu takımın bir parçası olmak beni çok heyecanlandırıyor. Hedefimiz çok büyük ve takım olarak bu hedef için hazırız. İlk maçımız kolay olmayacak, biliyoruz. Biz takım olarak kenetlendik, çalışmalarımızın karşılığını almayı umut ediyoruz.

 Efe Bayram

Halkbank Spor kulübünün bulunmaktan, bu takımın  bir parçası olmaktan çok mutluyum. Bu sene altyapıdan A takıma çıkmanın, Şampiyonlar Liginde mücadele edecek olmanın heyecanını yaşıyorum. Takımca Knack Roeselare müsabakasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Taraftarımız sandıktaki bayraklarını çıkarsın. Çünkü onlara büyük bir sevinç yaşatacağız.

 

You must be logged in to post a comment Login