VoleybolunAdresi.com

Halkbank zirvedeki yerini aldı

 Halkbank zirvedeki yerini aldı

Voleybol Efeler Liginde, ilk sırada yer alan Maliye Piyango ve Halkbank’ı karşı karşıya getiren derbi maçın galibi 3-1’lik skorla Halkbank oldu. Bu sonuçla puanını 189.46’ya çıkaran Halkbank ligin yeni lideri oldu.

 Halkbank ANKARA – Maliye Piyango: 3 -1

 Salon: TVF Başkent Voleybol Salonu
Hakemler: Burhan İlhan, Çetin Ok

Halkbank ANKARA: Hakkı Çapkınoğlu, Michele Baranowicz, Burutay Subaşı, Faik Samed Güneş, Drazen Luburic, Alen Sket (Hasan Yeşilbudak, Alperay Demirciler, Guillaume Quesque, Abdullah Çam, Furkan Aydın)

Maliye Piyango: Georgi Seganov, Nicolas Bruno, Sercan Bıdak, Jhon Wendt, İ. Halil Yücel, Osman Durmaz (Deniz İvgen, Murat Tokgöz, Aslan Ekşi, Sabit Karaağaç, Görkem Sertel, Ivan Kolev, Deniz Ali Yılmaz)

Setler: 23-25, 25-23, 25-13, 25-19
Süre: 1.40 (25, 29, 22, 24)

Voleybol Efeler Liginde, ilk sırada yer alan Maliye Piyango ve Halkbank’ı karşı karşıya getiren derbi maçın galibi 3-1’lik skorla Halkbank oldu. Bu sonuçla puanını 189.46’ya zıkaran Halkbank ligin yeni lideri oldu.

İlk sette iki takım da üstün bir performans sergiledi. Son iki sayıda Halkbank’ın yaptığı basit hatalar seti Maliye Piyango’ya getirdi: 0-1

İkinci set, ilk setin kopyası gibiydi. Takımlar yine başa baş performans sergiledi. Bu kez basit hatalar yapan Maliye Piyango olunca, Halkbank 25-23’le beraberliği sağladı: 1-1

Üçüncü sette Halkbank rakibine defans, servis ve atakta büyük üstünlük sağladı. Oyuncu değişiklikleri de Maliye Piyango’ya çare olamadı. Seti 25-13 alan Halkbank 2-1 öne geçti.

Son sette ilk iki setteki mücadeleden uzak bir oyun vardı. Manşet, blok ve hücumda daha iyi oynayan Halkbank seti 25-19, maçı da 3-1 kazanarak haftayı üç puanla kapattı.

You must be logged in to post a comment Login