VoleybolunAdresi.com

Halkbank, Zirvede tek başına

Halkbank, Zirvede tek başına

 Voleybol Efeler Ligi’nin 20.haftası, birinci Halkbank ve ikinci Arkas Spor’u karşı karşıya getirdi. Karşılaşmayı 3-1 kazanan Ankara temsilcisi normal lig etabını ilk sırada bitirmeyi garantiledi.

Arkas Spor – Halkbank ANKARA: 1 – 3

 Salon: Vestel Venus Arena Atatürk Spor Salonu

Hakemler: Yavuz Akdemir, Arzu Emiroğlu

Arkas Spor: Yiğit Gülmezoğlu, Mert Matic, Murilo Radke, Robert Taht, Mustafa Koç, Adis Lagumdzija (Mert Burak, Paulo Bravo, Hasan Sıkar)

Halkbank ANKARA: Kemal Kayhan, Michele Baranowicz, Alen Sket, Faik Samed Güneş, Drazen Luburic, Efe Bayram (Hasan Yeşilbudak, Alperay Demirciler, Arslan Ekşi, Hakkı Çapkınoğlu, Guillaume Quesque)

Setler: 25-27, 25-21, 14-25, 20-25
Süre: 1.53 (31, 30, 24, 28)

Maçın ilk setinde Halkbank atakta iyiydi, servis karşılamada çok aksadı. Arkas Spor 5’i doğrudan sayı olan çok etkili servisler kullandı. Bloklarını devreye sokan başkentliler uzayan seti 27-25 hanesine yazdırdı: 0-1.

İkinci sete iyi başlayan Halkbank, manşet hatalarını arttırarak sürdürünce, oyun ve skor üstünlüğü Arkas Spor’a geçti. Sorunlarını çözemeyen başkent ekibi 21 sayıda kalınca Arkas Spor eşitliği yakaladı: 1-1

Halkbank 10-5 öne geçtiği ana kadar üçüncü sette iyi servis kullandı, köşeler ve ortadan yüzdeli ataklar yaptı. Bu skorda gelen Arkas molasından sonra rakibine sadece 9 sayı şansı veren Halkbank seti 25-14 alarak 2-1 öne geçti.

Son sete ağırlığını koyan konuk Halkbank, setten 25-20, maçtan da 3-0 galip ayrılarak liderliğini perçinlemiş oldu.

You must be logged in to post a comment Login