VoleybolunAdresi.com

Halkbank zirvede tek başına

Halkbank zirvede tek başına

Arkas Spor deplasmanından da galibiyetle ayrılmayı başaran Halkbank takipçileri ile arasını biraz daha açtı

Salon: İzmir Atatürk
Hakemler: Ozan Çağı Sarıkaya, Arzu Emiroğlu

Arkas Spor: Nikola Jovovic, Paulo Bravo, Mert Matic, Michael B.Sanchez, Gökhan Gökgöz, Hasan Sıkar, (Burak Mert, Yiğit Gülmezoğlu, Muhammet Kaya)

Halkbank ANKARA: Raydel Hierrezuelo, Burutay Subaşı, Faik Saled Güneş, Fernando, Hernandez, Nemanja Petric, Emre Batur (Hasan Yeşilbudak, Alperay Demirciler, Abdullah Çam, Lucas Loh)

Setler: 21-25, 25-22, 23-25, 30-28, 15-17
Süre: 2.18 (24, 25, 31, 33, 25)

Efeler Ligi’nin 18.hafta maçında İzmir’de yapılan karşılaşmayı 3-2 kazanan Halkbank puanını 51,175 yaparak liderliğini sürdürdü.

Mücadelenin ilk seti, teknik molaya kadar dengeli oynandı. Moladan sonra Halkbank’ın sert servislerine manşet alamayan evsahibi sayı bulmakta zorlandı. Özellikle blokout’larla sayı bulan Halkbank seti 25-21 alarak 1-0 öne geçti.

İkinci sette de dengeli bir oyun vardı. Fakat dengeyi bozan bu kez İzmir ekibi oldu. Bloklarda defansta iyi yer tutan, yüzdeli hücum yapan Arkas Spor, seti 25-22 alarak skoru eşitledi: 1-1

Üçüncü sette voleybol düzeyi vasatın altında kaldı. Taraflar oyun üstünlüğünü ele geçiremediler. Defans ve serviste çok hata yapan başkentliler, setin son dört sayısında toparlanarak 25-23’lük skorla 2-1’i yakaladı.

Dördüncü sette de oyun kopmadı. Halkbank servis atma ve karşılamada çok zorlandı. Bravo’nun 17-17’lik skoru 20-17’ye getirdiği turda üstünlüğünü yitirdi. Manşet ve servis hatalarına devam eden Halkbank’a üstünlük kuran Arkas Spor, uzayan seti 30-28’le alarak eşitliği  sağladı: 2-2.

Final setinde kaite ve mücadeye dozu arttı. Servisleri yerini bulan Halkbank, etkili defans yapan evsahibine karşı saha değişimine 8-5 önde girdi. Saha değişimi ile düzen de değişti. Arkas, rakibini yakalayıp geçti. Bununla birikte son sayıları büyük heyecan içinde geçen seti 15-17 alan Halkbank maçtan da 3-2 galip ayrıldı.

 

You must be logged in to post a comment Login