VoleybolunAdresi.com

Halkbank, Şampiyonlar Lig’inde 12’li playoff turunda

Halkbank, Şampiyonlar Lig’inde 12’li playoff turunda

 Halkbank ANKARA – VfB Sfriedrichshafen: 1 – 3

Salon: TVF Başkent
Hakemler: Mykhaylo Medvid (Ukrayna). Stefan Bernström (İsveç)

Halkbank ANKARA: Hakkı Çapkınoğlu, Berkün Üstündağ, Burutay Subaşı, Samed Faik Güneş, Hernandez, Patric (Hasan Yeşilbudak, Alperay Demirciler, Mustafa Ramazanoğlu, Chernokozhev, Loh, Abdullah Çam)

VfB Sfriedrichshafen: Protopsaltis, Collin, Boladz, Takvam, Günthör, Tischer (Steuerwald, Kevorken, Westerholt, Atanasov, Malescha, Kocian)

Setler: 14-25, 21-25, 26-24, 19-25
Süre: 105 dk. (23, 26, 29, 27)

CEV Şampiyonlar Ligi B Grubu son maçında, Ankara’da Almanya’nın VfB Fridrichshafen takımını ağırlayan Halkbank, mücadeleden 3-1 yenik ayrıldı. Bu sonuçla grubunu iknici sırada bitiren ve 12’li playoff turuna kalan Halkbank, 2 Mart’ta çekilecek kurada çıkacak rakibini beklemeye başladı.

Sakatlıklar nedeniyle kadrosunda rotasyona giden, müsabakanın büyük bölümünü Genç Takım’dan takviye edilen pasör Berkün Üstündağ ile oynayan başkent temsilcisi, maçın genelinde başa baş bir oyun sergiledi.

Özellikle ikinci sette blokta üstünlük kuran, üçüncü seti de kazanan Mavi-Beyazlılar’da hedef önce 6’lı playoff, ardından da dörtlü final.

Statü

Şampiyonlar Ligi’nin bundan sonrakistatüsü şöyle:

Grup maçları sonunda grup birincileri ve grup ikincileri ile en iyi skora sahip iki üçüncü takım play-off 12 etabına yükselir. Kura çekimi kurallarına göre grup birincileri ve bir en iyi grup ikincisi bir kavanoza, geri kalan dört ikinci takım ve iki üçüncü takım başka bir kavanoza konarak kura çekimi yapılır. Kura çekiminde dördüncü raunt etabında aynı grupta mücadele eden takımların yeniden eşleşmemez, final etabına aynı ülkeden üç takım kalamaz. Deplasman usulü oynanacak play-off 12 etabı sonrası altı takım play-off 6 etabına yükselmeye hak kazanır. Dörtlü final etabı ise ev sahibi takım ile en iyi üç takım arasında oynanır.

You must be logged in to post a comment Login