VoleybolunAdresi.com

Halkbank, Jastrzebski Wegiel’e 3-0 Mağlup Oldu

CEV Erkekler Şampiyonlar Ligi C Gurubu ikinci maçında Polonya’nın Jastrzebski Wegiel takımı ile karşı karşıya gelen Halkbank, rakibine 3-0 yenildi.

Jastrzebski Wegiel: 3 Halkbank ANKARA: 0

Salon: Hala Widowiskowo – Sportowa JASTRZEBIE ZDROJ
Hakemler: Igor Schimpl (Slovakya), Peter Szabo (Macaristan)

Jastrzebski Wegiel: Tomasz Fornal, Graham Vigrass, Vakub Bucki, Christian Fromm, Michal Szalacha, Lukas Campa (Jakub Popiwczak, Dawid Konarski, Pawel Rusek, Dominik Depowski, Piotr Hain)

Halkbank ANKARA: Gökhan Gökgöz, Hakkı Çapkınoğlu, Metin Toy, Dmitrii Bahov, Furkan Aydın, Georgi Seganov (Hasan Yeşilbudak, Volkan Döne, Efe Bayram, Abdullah Çam, Orçun Ergün)

Setler: 25-17, 25-17, 25-21
Süre: 1.15 (22, 24, 29)

CEV Erkekler Şampiyonlar Ligi C Gurubu ikinci maçında Polonya’nın Jastrzebski Wegiel takımı ile karşı karşıya gelen Halkbank, rakibine 3-0 yenildi.

Maç öncesinde üst üste gelen hastalık ve sakatlıklar ve uzun süren yolculuğun yorgunluğu başkent ekibinin performansını sahaya tam olarak yansıtmasını engelledi.

Halkbank karşılaşmanın ilk setinde manşet, atak ve serviste zorlandı. Hataları iyi değerlendiren evsahibi takım, seti 25-17 alarak 1-0 öne geçti.

Mavi-Beyazlılar ikinci sette biraz daha toparlanmış göründü. Blok ve atak sayıları almaya başladı. Ancak güçlü rakibinin baskısına direnemedi ve ikinci set de 25-17 sona erdi.

Üçüncü sette 8-8’e kadar oyunda da eşitlik vardı. Evsahibi ekip bu skordan sonra atakta üstünlüğü ele geçirdi. Halkbank’ta genç oyuncuların sahaya yansıttığı enerji seti almaya yetmese de oyunda denge sağladı. Seti 25-21 alan Wegiel, maçtan da 3-0 galip ayrıldı.


You must be logged in to post a comment Login