VoleybolunAdresi.com

Halkbank İlk setten sonra maçı götüremedi

Halkbank ANKARA: 1 Zenit KAZAN: 3

Salon: TVF Başkent
Hakemler: Sabine Witt (Almanya), Vladimir Simonovic (Sırbistan)

Halkbank ANKARA: Dmitrii Bahov, Faik Samed Güneş, Georgi Seganov, Efe Bayram, Hakkı Çapkınoğlu, Metin Toy, (Volkan Döne, Hasan Yeşilbudak, Abdullah Çam, Orçun Ergün, Gökhan Gökgöz)

Zenit KAZAN: Aleander Butkov, Earvin Ngapeth, Vady Likhosherstov, Tsvetan Sokolov, Maxil Mikhailov, Artem Volvich (Valentin Golubev, Fedor Voronkov, Andre Surmachevskiy, Aleksey Samoylenko)

Setler: 26-24, 23-25, 20-25, 22-25
Süre: 1.54 (30, 28, 25, 31)

Halkbank ANKARA, CEV Şampiyonlar Ligindeki üçüncü maçında, Rusya temsilcisi Zenit Kazan’a 3-1 mağlup oldu.

Halkbank, maç boyunca rakibi ile başa baş bir oyun sergiledi. Skoru belirleyen basit hatalar oldu.

Müsabaka karşılıklı sayılarla başladı. İlerleyen bölümde bloklarda Halkbank’ı durduran konuk ekip yüzdeli ataklar yaptı. İlerleyen bölümde gücünü sahaya yansıtan Halkbank, iyi servis attı, blok yaptı ve farkı azalttı, 20-21’de Kazan’ın ikinci molası geldi. Sahaya karakter koyan Halkbanklı gençler, seti 26-24 alarak 1-0 öne geçti.

İkinci sete iyi başlayan taraf konuk ekip oldu. Kazan’ın oyununa aynı sertlikle karşılık veren Halkbank, 8-8’de skora eşitledi ve 9-8 öne geçti. Sette iki taraf da silahlarını etkili kullandı. Set sonunda iki basit hata yapan Mavi-Beyazlılar 23-25’lik sonucu rakibine verdi ve durum eşitlendi: 1-1.

Halkbank üçüncü sete iyi başladı, kötü bitirdi. Son bölüme kadar top öldürmede zorlanmayan, etkili servis kullanan başkentliler, sonraki bölümde durdu ve art arda gelen basit hatalar seti 25-20 ile Kazan’a kazandırdı: 1-2.

Dördüncü sete iyi başlayan takım Halkbank’tı. Atak ve blokta kusursuz bir oyun sergiledi. Manşet ve hücumunu düzelten Zenit Kazan 10-10’da eşitliği sağladı. Bu skordan sonra sahada gerçek bir mücadele vardı. Setin son bölümünde daha az hata yapan Kazan, seti 25-22, müsabakayı da 3-1 kazanmayı başardı.

Halkbank C Grubundaki dördüncü maçında Polonya’nın Jastrzebski Wegiel takımı ile Ankara’da karşılaşacak.


You must be logged in to post a comment Login