VoleybolunAdresi.com

Halkbank ilk raundu kaybetti..

Fenerbahçe – Halkbank Ankara : 3 – 0H

Salon: Burhan Felek Voleybol salonu
Hakemler : Ozan Çağrı Sakarya, Metin Korkut
Selin Bozkurt, Selçuk Görmen, (1) Oktay Şenoğlu, (2) Hafız Mandal

Setler: 25-22, 28-26, 25-21
Süre: 92 dakika (27′, 35′, 30′)

Fenerbahçe İSTANBUL: Kevin Klinkenberg, Emre Batur, Wouter Ter Maat, Salva Oliva Hidalgo, Oğuzhan Karasu, Ulaş Kıyak (Ahmet Karataş, Oğulcan Yatgın,

Halkbank ANKARA: Drazen Luburic, Alen Sket, Hakkı Çapkınoğlu, Michele Baranowicz, Burutay Subaşı, Kemal Kayhan (Hasan Yeşilbudak, Alperay Demirciler, Arslan Ekşi, Guillaume Quesque, Efe Bayram, Abdullah Çam)

Efeler Ligi play-off çeyrek final ilk maçında Halkbank, Fenerbahçe’ye konuk oldu. Karşılaşmayı 3- 0 kazanan Fenerbahçe seride 1-0 öne geçti.

Serinin ikinci maçı 14 Nisan saat 18:00’de Ankara’da oynanacak.

Maça takımlar 4-0’lık serilerle başladı. Set 4-4’te eşitlendikten sonra iki takım da serviste düşük yüzde ile oynadı. Fenerbahçe sahaya servise yüklenerek döndü. Ankara ekibi bu sertliğe karşılık veremedi. Manşet ve top karşılamada da rakibinin gerisinde kalınca set ev 25-22 ile sahibine gitti: 1-0.

Halkbank ikinci sette defansta dikkatsiz, bloklarda etkisizdi. Top karşılama ve manşet te ilk setin üzerine çıkamadı. Hal böyle olunca atakçılar sık sık üçlü bloklara karşı hücum yapmak zorunda kaldı. 20’li sayılardan sonraki atak yetmedi ve 28-26’yı bulan Fenerbahçe 2-0 öne geçti.

Üçüncü sette de tüm parametrelerde rakibinin gerisinde kalan Halkbank, seti 25-21, karşılaşmayı da 3-0 kaybetti.


You must be logged in to post a comment Login