VoleybolunAdresi.com

Halkbank, “Grubumuz bize bir sonraki aşamayı vadediyor.”

Halkbank, “Grubumuz bize bir sonraki aşamayı vadediyor.”

Halkbank Erkek Voleybol Takımı, 2018-2019 CEV Şampiyonlar Ligi ilk grup maçına yarın (20 Kasım, Salı) çıkacak. Başkentliler, Ankara’da Belçika ekibi Knack Roeselare’yi Başkent Voleybol Salonunda konuk edecek. Milan Rajkovic (Hırvatistan) ve Stephan Greieder (İsviçre) hakem ikilisinin yöneteceği karşılaşma saat 17:00’de start alacak.

Baş Antrenör Alberto Giuliani, Takım Kaptanı Burutay Subaşı ile yıldız isim Alen Sket bu önemli maç öncesinde açıklamalarda bulundu.

Baş Antrenör Giuliani daha yukarılara çıkmak için büyük şanslarının bulunduğunu söyledi.

Üç ismin açıklamaları şöyle:

Baş Antrenör Alberto Giuliani

Dünyadaki en önemli kulüp ligi bilindiği gibi Şampiyonlar Ligi. Halkbank yıllardır bu arenada yer alıyor. Şampiyonlar Ligi grup aşamasında ilk maçımızı Ankara’da oynayacağız. Bu yarışmada çok fazla tecrübeye sahip bir takımla karşılaşacağız. Bu maçın gerçekten zor olacağını biliyoruz ve bu yüzden final olarak hazırlanıyoruz. Grubumuz bize bir sonraki turda oynama şansı veriyor, elbette kolay olmayacak, ancak çeyrek finallere geçmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Şahsen ben Şampiyonlar Liginde tekrar yarışmak adına gerçekten heyecanlıyım. Teknik heyetimizle birlikte, tüm deneyimlerimle takımı geliştirmek için çalışıyoruz. Bulunduğumuz yerin üstüne çıkmak için üzerinde çalışmamız gereken konuların farkında olmamız başarıyı getirecek bir bilinç. Biz de bu bilince sahibiz.

Kaptan Burutay Subaşı

Sezonun başından beri çok çalışıyoruz. Türkiye liginde iyi sonuçlar elde ettik ama Şampiyonlar Ligi’nin seviyesi  çok yüksek. Bu nedenle konsantrasyonumuzu iki kat artırmamız gerektiğini biliyoruz. İlk maçı evimizde oynama avantajına sahibiz. Bu sınavdan iyi oyun ve üç puanla ayrılmak istiyoruz. Elbette bu o kadar kolay değil çünkü karımızda iyi bir takım var.

Fakat biz, Halkbank olarak kendimize güveniyoruz. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız.

Alen Sket

Knack Roeselare, şampiyonlar liginde çok fazla tecrübeye sahip, çok saygılı olmayı hak eden bir takım. Takım listesinde büyük isimleri olmayan ancak oyun sistemlerinde iyi organize edilmiş bir takımdır. Her top için savaşıyorlar. Bu sebeple çok zor bir oyun olacak.

Ama diğer taraftan, biz de iyi bir takımız, grubu geçmek için iyi şansımız var, ama tabi ki sadece en iyi voleybolumuzu oynarsak. Arkadaşlarımız ve antrenörlerimize güveniyorum. Ortada duran üç puanı Halkbank tarafına yazdıracağımızı biliyorum.

 

 

You must be logged in to post a comment Login