VoleybolunAdresi.com

Halkbank 5.sette kaybetti

Halkbank ANKARA – VC Greenyard MAASEIK: 2 – 3

Salon: TVF Başkent
Hakemler: David Fuentes Fernandez (İspanya), Ksenija Jurkovic (Hırvatistan)

Halkbank ANKARA: Hakkı Çapkınoğlu, Metin Toy, Dimitri Bahov, Faik Samed Güneş, Georgi Seganov, Gökhan Gökgöz ( Hasan Yeşilbudak, Volkan Döne, Efe Bayram)

Greenyard MAAS: Jan Zimmermann, Jelte Maan, Yurii Semeniuk, Lou Kindt, Jonas Kvalen, Andri Aganits (Robert Wojcik, Estruga Folguera, Just Dronkers, Nielsen Rasmus)

Setler: 25-20, 25-23, 27-29, 20-25, 10-15
Süre: 2.15 (24, 36, 36, 23, 16)

Halkbank, CEV Şampiyonlar Ligi C Grubu ilk maçında Belçika ekibi Greenyard’ı ağırladı. Karşılaşmaya iyi başlayan ve 2-0 öne geçen başkentliler, sonraki üç seti yitirdi, maçtan da 3-2 mağlup ayrıldı.

İlk sete iyi başlayan Halkbank, rakibinin basit hatalarını affetmedi. İyi blok yapan mavi beyazlılar farkı 7 sayıya kadar çıkardı. Metin Toy ve Gökhan Gökgöz’ün etkili performansı Halkbank’a seti getirdi: 25-20

İkinci set daha zorlu geçti. Belçika ekibi setin büyük bölümünü önde götürse de mavi beyazlılar seti bırakmadı. Hücum yüzdesini artıran Halkbank, seti 25-23 kazandı.

Mavi beyazlılar üçüncü setteki iyi oyununu sonuca yansıtamadı. Üç kez set sayısı şansını kullanamayan Halkbank, seti 29-27 kaybetti: 2-1

Dördüncü sette hücumda üstünlük kuran konuk ekip, seti 25-20’lik skorla aldı ve karşılaşmayı uzatma setine taşıdı.

Tie break setine Greenyard çok etkiliydi. Halkbank’ın farkı kapatmasına izin vermeyen Belçika ekibi seti 15-10, karşılaşmayı da 3-2 kazandı.

MAÇAN NOTLAR

Karşılaşmadan önce iki takım, “Engelleri ve önyargıları birlikte aşalım” yazılı pankartla fotoğraf verdi. Ankara’da işitme engelliler için özverili çalışmalarda bulunan bir öğretmene de çiçek takdim edildi.

Gazi Üniversitesi Kitap Bankosu grubu her zamanki gibi Halkbank ANKARA’yı yalnız bırakmadı. Set aralarında kitap okuyarak farkındalık yaratmaya çalıştı.

Maçtan iki gün önce şiddetli bir bel spazmı geçiren libero Hasan Yeşilbudak çok iyi bir oyun çıkardı.

Halkbank, defans ve blokta adeta otobüsü filenin önüne çekti. Maaseik takımına fazla sayı imkanı tanımadı.

Geçtiğimiz yıl 35 bin ilkokul öğrencisini voleybolla buluşturan Halkbank, bu maçta da 2 bin civarında öğrenciyi okullarından servislerle salona getirtti. Yemeklerini verdi ve çok güzel bir maç izlettirdi. 

You must be logged in to post a comment Login