GenelTürkiye LigleriVOLEYBOLUN UNUTULMAZLARI "Biz Takımı"

Gülnur Görgün, “Biliyor musunuz artık “Biz”im takımın “ PUL” u var.

Harbi PUL, bildiğiniz PUL, resmi PUL
Postaneye gidip aldığımız, dilimizle ıslattığımız, parmak uçlarımızla dokunup zarfa yapıştırdığımız ve yumruğumuzun dış kısmını kullanıp hafif vurarak iyice sabitlediğimiz işte o PUL’dan
Çocukluğumuzda, gençliğimizde, askerde ailelerimize, sevgililerimize, arkadaşlarımıza yazdığımız güzel el yazısıyla yazılan mektuplar, bayramlarda, özel günlerde ya da gittiğimiz seyahatlerde sevdiklerimize attığımız o kartlar… Postacının yolunu gözlediğimiz, alınca sevindiğimiz, hafif göğsümüzde beklettiğimiz, içinden bazen kuru bir çiçek, bazen siyah beyaz bir vesikalık, bazen kışladan gururlu bir asker pozu, bazen sararmış bir aile fotoğrafı, bazen yazılara karışmış birkaç damla gözyaşı, bazen de içine parfüm işlemiş mektuplar…
Yıllar boyu saklanan hiç atılmayan, özenle mini tahta sandıklarda, kutularda saklanan özel mektuplar, zarflar…
Ve o zarfların üzerinde rengarenk birer kültür hazinesi pullar.
Ülkelerin tarihi, coğrafyası, sanatı, müziği, özel günleri… Ayrıca spor, çiçek, böcek, doğa, hayvan, tablolar, giysiler, kişiler… gibi çoğaltabileceğimiz nice tematik pul koleksiyonları.
Hadi söyleyin biliyorum benle beraber hepiniz bir anda o yıllara o günlere o anlara gittiniz öyle değil mi? Kimler saklıyor hala o zarfları? O mektupları? O pulları?
He he söyleyin bakayım…😃
Ben coştum işte yazıyorum yine… 😊
Tamam sadede geliyorum.

27 Haziran doğum günümden bir gün önce Sevgili Gülen’den gelen bir mesaj.

– Günaydın bir isteğim olacak. Mümkünse “Biz Takımı”nı anlatıyor dediğin 1-2 resim/fotoğraf bana yollar mısın? Gerisi sürpriz.
– Ayy çok merak ettim Gülen’ciğim. Biz Takımını ifade eden ve bütünüyle kapsayan bence logomuz. Topun içinde birleşen, buluşan, Voleybolun Unutulmazları takımı. Ayrıca Büyük Buluşma günündeki sarılma, kucaklaşma fotoğrafları ve tabii ki ansiklopedimizin fotoğrafı. Ben sana hepsinden yollayayım sen istediklerini seç.

Konu böyle başladı. Ben hiç bir şey bilmeden ve tahmin bile edemeden yolladım Gülen’e bir dolu foto. 3 Temmuz’da Sirkeci’de buluştuk. Bana en ufak bir tiyo bile vermedi ben de zaten tahmin bile edemedim.
Girdik PTT’ye çıktık Hacer hanımın yanına. Sürprizi elime alınca çocuk sevinçlerim ve mini çığlıklarım.
Bugün tekrar gittik, resmileştirdik, teslim aldık, fotoğraflar çektirdik.
Gülen’ciğim sana nasıl teşekkür etsem, ne desem nasıl güzel bir şey yaptın, nasıl mutlu ettin beni anlatamam. Bugün ve o gün her ne kadar sarılamamış olsam da kucaklıyorum tüm kalbimle…
Ve Sevgili Hacer hanım… Bana, sorularıma, heyecanıma ne kadar sabrettiniz, ne kadar kibar ağırlayıp, ne güzel fikirler verdiniz. Zihnim sizinle daha iyi aydınlandı, daha nice şeyler yapacağız birlikte.
Ve tabii ki her fırsatta “imdat” çağrılarıma yetişen canım tasarımcım Aykutcuğum teşekkürler canım benim…
İşte böyle haberler ve şimdi beklenen an gelsin 😊
Sevgiler hepinize…
GG
Not: Nasıl ediniriz diye sormayın bu sadece haber… İlerleyen zamanlarda süper fikirler olacak elbette. Sabır gençler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu