VoleybolunAdresi.com

Gizem Karadayı, bu maç nazar boncuğumuz olsun.

Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı, Vestel Venus Sultanlar Ligi 8. haftasında Türk Hava Yolları’nı 3-2 mağlup ettiği karşılaşma sonrası Takım Kaptanları Gizem Karadayı ve Aslı Kalaç, Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’nün sorularını yanıtladı.

Açıklamalar şu şekilde:

GİZEM KARADAYI

“Maça çok güzel başladık. Bütün taktiklerimizi yaptık, çok iyi servis attık, az hata yaptık ama sonra önde gittiğimiz seti ne olduğunu anlamadan elimizdeki seti veriyoruz. Bu tarz maçlarda gergin olunca maçı kazanmak çok zor olur. Maçı kazandığımız için mutluyuz, takımımı tebrik ediyorum. Karşı takımı da tebrik ediyorum. Güzel bir maç oldu. Taraftarlarımıza da teşekkür ediyoruz. 3-2 kazandık, galibiyet sayısına bakıldığı için kaybettiğimiz hiçbir şey yok. Şimdi önümüzde Yeşilyurt maçımız var. Sanırım ilk 4’ü garantiledik. Her şey güzel gidiyor, bu maç nazar boncuğumuz olsun. Yeşilyurt çok genç bir ekip ve iyi bir voleybol oynuyorlar. Bugünkü gibi sahada hafif bir konsantrasyon eksikliği onlarda da böyle bir maça maalesef gidebilir. Genç bir ekip oldukları için kaybedecekleri bir şey yok ve çıkıp yüklenecekler. Yeşilyurt maçı çok iyi hazırlanıp elimizden geleni yapacağız.”

ASLI KALAÇ

“Açıkçası biraz gergin bir maçtı. Çünkü normalde vermememiz gereken iki seti verdiğimizi düşünüyorum. Tamamen kendi hatalarımızla verdiğimizi düşünüyorum. Karşı taraf tabii ki bunu affetmedi. Bizim hatalarımızla birlikte ellerinden geleni yapıp setleri almasını bildiler. Özellikle hakem hatalarından ortalık gerildi. Fakat gülen taraf biz olduk o yüzden çok mutluyum. Bu ligde bu sene önemli olan galibiyet. Puandan önce galibiyete bakılıyor o yüzden galibiyeti alan taraf biz olduğumuz için mutluyuz. Çok iyi bir ritimle gidiyoruz. 8 maçta 7 galibiyet mükemmel bir sayı. Ritim korumayı bilmemiz gerekiyor önceliğimiz bu olmalı.”

You must be logged in to post a comment Login