VoleybolunAdresi.com

Giovanni Guidetti ve Eda Erdem Dündar röportajı

2019 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda grup aşamasında mücadele ettiği A Grubu’nu ikinci sırada tamamlayan A Milli Kadın Voleybol Takımımız yoluna devam ediyor.

Grupta oynadığı son karşılaşmada Sırbistan’a 3-1 mağlup olsa da adını son 16 turuna yazdıran Filenin Sultanları’nda antrenör Giovanni Guidetti ve kaptan Eda Erdem Dündar açıklamalarda bulundu.


Ankara Spor Salonu’nda muhteşem bir atmosfer olduğunu vurgulayan Giovanni Guidetti, “Bugün için Ankara’ya çok teşekkür ederim, salon çok iyiydi. Belki 10 bin kişi vardı. Benim için de, takım için de burada oynamak çok güzel. İnşallah gelecek maçta daha da kalabalık olacak. Bence bugün takımımız iyi savaştı ama teknik kaliteler çok farklıydı. Bizim hücumumuz bugün gerçekten çok kötüydü. Hücumda 18 hata yaptık. Sırbistan’ın atakları çok farklıydı ve mücadele etmek bizim için çok çok zordu. Ama tabii ki Sırbistan dünyada şu anda bir numara, gerçekten çok iyi voleybol oynuyorlar. Şimdi sırada Hırvatistan var. Kaliteli, iyi bir takım. Çok iyi bir pasör çaprazı, Fabris var. Yarın biraz rahatız sonra çok çalışmamız lazım.” şeklinde konuştu.


Karşılaşmaya iyi başlasalar da ilk setin sonrasında fazlaca hata yaptıklarını belirten kaptan Eda ise “Bugün Ankara Spor Salonu’nda inanılmaz bir atmosfer vardı. Ankara seyircisi bizi çok iyi destekledi. Mücadeleye güzel bir başlangıç yaparak ilk seti kazandık. Diğer setleri ve maçı ise tamamen kendi hatalarımızdan verdiğimizi düşünüyorum. Genele baktığımızda iyi servis attığımızda onları zorladık, yüksek toplarla hücum etmek zorunda bıraktık. Zaman zaman da iyi blok yaptık. Mücadelemizden memnunum çünkü elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Hedefimiz ilk iki sırada bitirmekti ve bunu başardığımız için mutluyum. Tabii ki maç maç gidiyoruz. Şu an odak noktamız Hırvatistan mücadelesi ve orada iyi bir performans göstermek. Adımızı çeyrek finale yazdırmak niyetindeyiz. Hırvatistan’ı çok iyi tanıyoruz. Avrupa Şampiyonası öncesi Gloria Cup’ta karşılaşmıştık. Uzun boylu, iyi bir pasör çaprazı olan, iyi servis atan bir ekip. Biz de iyi servis atıp blok ve defansta başarılı bir oyun sergilemek istiyoruz.” yorumunu yaptı.You must be logged in to post a comment Login