VoleybolunAdresi.com

Gelişim Koleji Okul Sporları Türkiye Finallerinde 

Gelişim Koleji Okul Sporları Türkiye Finallerinde 

Okul Sporları Lise B kategorisinde 2017 yılının Yenilgisiz Türkiye Şampiyonu olan okulu Gelişim Koleji bu sezon oynadığı maçlarda sergilediği performans ile bu yılda Şampiyonluğun en büyük adayı olarak dikkat çekiyor.

23-24-25-26 Mart tarihlerinde Konya’da düzenlenen Yarı Finaller’de B grubunda mücadele eden Gelişim Koleji Lise B takımı grubunda ilk maçta Antalya Açı Kolejini 3-0’lık skorla mağlup etti. 2. Gündeki rakibi Aksaray Hazım Kulak Anadolu Lisesi takımını da yine 3-0 lık skorla geçti. Gruptaki son maçında grup liderliği için mücadele ettiği İstanbul temsilcisi güçlü rakibi Yavuzlar Temel Lisesi takımını da 3-0’lık skorla mağlup ederek grubundan lider olarak çıktı. 26 Mart Pazartesi Finale kalmak için önündeki son engel olan Hatay Antakya 15 Temmuz Şehitler Spor Lisesi okulunu da 3-0 lık skorla üstün bir oyunla mağlup etmesini bilen Gelişim Koleji Lise B takımı Yarı Finallerde rakiplerine set dahi vermeden Türkiye Finallerine katılacak 8 takım arasına adını yazdırmayı başardı ve oynadığı maçlarda gösterdiği performansla bu yılda Türkiye Şampiyonluğu’nun en büyük adayı olduğunun mesajını verdi.

Türkiye’nin en iyi 8 okul takımının katılacağı Lise B Türkiye Finalleri 30 Mayıs – 03 Haziran 2018 tarihleri arasında Burdur ilimizde oynanacak.

Haldun halden / İzmir

You must be logged in to post a comment Login