VoleybolunAdresi.com

Geçmiş Olsun Tuncer Orhan

Geçmiş Olsun Tuncer Orhan

Eski Uluslararası Voleybol Hakemlerimizden Tuncer Orhan, Balıkesir yakınlarında trafik kazası geçirdi.

31 Mart Yerel Yönetimler Seçimlerinde vatandaşlık görevini yerine getirmek için gittiği Balıkesir’e ulaşmak üzereyken geçirdiği üzücü kazada 49 yıllık hayat arkadaşı Nurten Orhan’ın hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Kazadan hafif yaralanma ile kurtulan Tuncer Orhan’ın iki kaburga kemiğinde kırık tespit edildi. Genel sağlık durumumun iyi, bilincinin açık olduğu öğrenilen Tuncer Orhan’ın, tedbir amacıyla Balıkesir Devlet Hastanesi’nde müşahede altında tutulduğu bildirildi.

Şu an için telefonlarına cevap veremeyen Tuncer Orhan hakkındaki bilgiler, halen yanında bulunan komşusu ile ağabeyi Rıza Orhan’dan almaya devam edeceğiz.

1970 Yılında Voleybol Hakemliğine başlayan, 1980 yılında Roma’da açılan kursu başarı ile tamamlayıp Uluslararası Voleybol Hakemi olan Tuncer Orhan, 1989 yılında hakemliğe veda etti.Sekiz yıl süren Uluslararası Voleybol Hakemliiği yıllarında uluslararası müsabakalarda, şampiyon kulüpler elemeleri, finali, Akdeniz Oyunları, İslam Oyunları, Avrupa Şampiyonası elemeleri, Balkan Şampiyonaları, Bahar Kupaları ile kulüpler arası ve ulusal takımlar aralarında çeşitli kategorilerde 101 müsabakada görev yaptı.Üç ayrı federasyon döneminde Merkez Hakem Kurulu Üyeliği ve alt kurul başkanlıkları yaptı.

Tuncr Orhan’a ve kıymetli eşi Nurten Hanım’a acil şifalar dileriz.

Savaş Eskigülek

You must be logged in to post a comment Login