VoleybolunAdresi.com

Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı kampa girdi

Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı, yeni sezon hazırlıklarına Işık Üniversirtesi’nin Şile’deki kampüsünde devam ediyor. 

Işık Üniversitesi Kampüsünde gerçekleşen kampta hazırlıklarını sürdüren sarı kırmızılılarda başantrenör Ataman Güneyligil ve Yardımcı Antrenör Cihan Çintay, kampı Galatasaray Televizyonu’na değerlendirdi.
Başantrenör Ataman Güneyligil şu ifadeleri kullandı:
“Çok güzel bir ortam var. Öncelikle bize bu kampı yapma fırsatı veren Işık Üniversitesi’ne teşekkür ederiz. Bize kapılarını açtılar, çok güzel bir ortam var. Her şeyimize yardımcı oluyorlar. Tekrar tekrar teşekkür etmek istiyoruz. Yeni iki yabancı oyuncumuz burada bize katıldı. Onların da gelmesiyle antrenman kalitemiz biraz daha arttı diyebilirim. Eksik noktalarımıza genç takımdan oyuncularımızı ya da antrenör arkadaşlarımızı koyuyorduk. Şimdi altıya altı kombinasyonları daha fazla olmaya başladı. Çok yararlı olduğunu düşünüyorum.
Yunan oyuncumuz çok neşeli bir karakter, Ukraynalı oyuncumuz da daha önce Gizem ile beraber oynamıştı Zürih’te. Onun sayesinde o da çok çabuk adapte oldu. Zaten sporcularımızın karakterleri çok güzel, o yüzden yeni gelen oyuncularımız çok zorluk çekmiyor.
Bursa deplasmanı bize uğurlu geliyor diyebilirim. Bu benim beşinci sezonum olacak dördünde biz sezonu Bursa ile açmış olacağız. Nilüfer Belediyesi iyi bir takım, hala da ekleme yapmaya çalışıyorlar. Geçen seneden biraz daha zayıf gibi gözükseler de ligde çok fazla süre almış tecrübeli oyuncuları ve iki tane iyi yabancı ile takımlarını takviye ettiler. Deplasmanda bizi zor bir maç bekliyor olacak.”
Yardımcı Antrenörü Cihan Çıtay ise şunları söyledi:
“Kamp beklediğimizden daha iyi geçiyor, çok faydalı oldu. Özellikle yeni gelen yabancı oyuncularımızla birliktelik oluşturmak için çok iyi bir fırsat oldu. Biz de bu fırsatı değerlendirmeye çalışıyoruz. Hem teknik açıdan hem de arkadaşlık açısından güzel bir kamp oluyor. Biz hep aile ortamında çalıştığımız için yeni gelen oyuncularımız da iyi bir uyum sağladılar. Biri bizim ligimizde oynuyordu zaten, diğer oyuncumuz da Yunan. Akdeniz insanı, sıcakkanlı bir insan. Güzel bir uyum yakalıyoruz.
İlk maçımızı deplasmanda oynayacağız. Kolay olmayacak tabii ki, turnuvaların ve ligin ilk maçı her zaman zor oluyor. İyi bir oyunla elimizden geleni yapmaya çalışacağız.” 
Savaş Eskigülek-Voleybol Aktuel

You must be logged in to post a comment Login