VoleybolunAdresi.com

Fransızlar bizden 4 sene geride

Fransa ve Slovenya’da devam eden 2019 Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda Uluslararası Voleybol Hakemimiz Erdal Akıncı’nın yönettiği Fransa – İtalya Çeyrek Final maçında görüntülenen bir pozisyon, bizleri dört sene öncesine götürdü.

Önceki akşam oynanan maçta EuroVolley Maskotu’nun Uluslararası Voleybol Hakemimiz Erdal Akıncı’nın hemen arkasında seyircilerle birlikte gerçekleştirdiği eğlenceli pozisyon bugün sosyal medyaya yansıdı.

Fotoğrafı görünce yüzümüzde oluşan gülümse ile birlikte yıllar öncesinde yaptığımız bir haberi hatırladık hemen.  
2 Ocak 2015 Yılında o dönem henüz Ulusal Voleybol Hakemi olan İsmail Yıldırım, Kayseri’de bir maçı yönetirken kızı Ece’nin tribünde tam arkasına geçerek babasının yaptığı el hareketlerinin aynısı yapması görüntülenmişti. Hatta dönemin MHGK Başkanı Ümit Sokullu, Ece’nin el hareketlerindeki düzgünlüğe dikkat çekmiş ve  oldukça iyi olduğunu bile dile getirmişti.

Yıllar sonra hemen hemen aynı görüntü, EuroVolley Çeyrek Final maçında karşımıza çıkınca o günlere geri dönüp, sosyal medyadaki tabir ile #tbt (Thorwback Thursday) yani nostalji yapmak istedik.Ve başlığımızı da bizden 4 sene sonra aynı görüntüyü veren Fransızlar için ‘Fransızlar bizden 4 sene geride’ yazdık.


Ece Yıldırım şimdi artık Milli bir yüzücü olarak 2020 Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil edebilmek için yarışlara hazırlanırken, babası İsmail Yıldırım Uluslararası Voleybol Hakemi olarak hakemlik kariyerini devam ettiriyor.Erdal Akıncı ise o dönemlerde olduğu gibi bu sene de yurt dışında gururumuz olmaya devam ediyor.

Bu arada haberimiz yayınlandığı sırada sosyal medyadan bizlere bilgi ulaştıran Sayın Ömer Mihalıçcık Polonya’da bu uygulamanın iki sene öncesinde başladığını belirtmiş. Bu da Polonyalıların da bizi iki sene geriden takip ettikleri sonucuna ulaşabiliriz.

Yüzünüzde küçük de olsa gülümseme oluşturabildiysek ne mutlu bizlere…


You must be logged in to post a comment Login