VoleybolunAdresi.com

FIVB Uluslararası II. Kademe Uluslararası Voleybol Antrenör Kursu Macaristan’da Başladı. 

FIVB Uluslararası II. Kademe Uluslararası Voleybol Antrenör Kursu Macaristan’da Başladı. 

FIVB Uluslararası 2.nci Kademe Uluslararası Voleybol Antrenör Kursu Macaristan’ın Tata kentinde başladı. Kursa 10 ülkeden ( Macaristan, Türkiye, Güney Afrika, Amerika Birleşik Devletleri, Slovenya, Slovakya, Yunanistan, İrlanda, Belçika , İran ) 32 Aktif Antrenör/Coach katılıyor.
Kursun açılışında bir konuşma yapan Macaristan Voleybol Federasyonu Genel Sekreteri Ludvig Szolt ; Voleybol sporunun Macaristan Devleti tarafından 6 en önemli Olimpik Spor arasına tekrar alındığını ve önümüzdeki yıl düzenlenecek Avrupa Bayanlar Şampiyonası Finallerinin voleybolun Macaristan’da tekrar yükselişinin ilk büyük adımı olacağını söyledi.
Ayrıca FIVB kurslarını sürekli her yıl devam ettirerek Macaristan’ı Avrupanın ortasında bir voleybol merkezi haline getirmek istediklerini ekleyerek Kurs Direktörü ve hocası Türkiye’den Nejat Sancak’a ve yardımıcısı Macaristan’dan Laszlo Hollosy’e teşekkür etti.

Kursa Türkiye’den de; Erkan Sporeli(UTE-Budapeste) , Hurşit Aktaş ( İnegöl Belediyesi ), Berkant Çakır ( İzmirspor ) katılıyorlar.
Türkiye’de bir dönem Erdemirspor ve Fenerbahçe’de görev yapmış ve halen Kaposvar Kulübünün baş antrenörlüğünü yapmış olan Gyorgy Demeter de kursu ziyaret ederek katılımcılara başarılar diledi.
Kurs hafta sonu yapılacak pratik, yazılı ve sözlü sınavlarla sona erecek.

You must be logged in to post a comment Login